Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

7 lipca 2020 roku wydano nową wersję Neptune 6.5 o nazwie „Jet”. Jest on dystrybucją systemu Linux opartą na systemie Debian z gałęzi stabilnej. Używa nowej wersji jądra i środowiska KDE.

 

 

Neptune 6.5

 

Niniejsza edycja jest pierwszym wydaniem aktualizacyjnym Neptune 6. Pełni ona także rolę aktualizacji dla użytkowników tej wersji systemu.

 

Wprowadzono kilka zmian w Neptune 6.5 w porównaniu z pierwowzorem. Pierwsza z nich wiąże się ze wsparciem sprzętowym nowoczesnych maszyn osiągniętym z użyciem jądra Linuksa w wersji 6.5 i aktualizacji firmware blobs oraz systemd 245.6. Inną zmianą jest możliwość uruchomienia systemu na komputerach posiadających UEFI Secure Boot. Za pomocą nowo aktywowanych repozytoriów „buster-backports” można mieć dostęp do nowszych aktualizacji oprogramowania w LibreOffice 6.4.5 i Inkscape 1.0.

 

Dodano też nowe wersje programów:

- przeglądarkę Chromium 83,

- Thunderbird 68.10,

- VLC 3.0.11,

- ffmpeg 4.1.4,

- PulseAudio 13.

 

W tej wersji dystrybucji wprowadzono poprawki KWin - menedżera okien Plasma, które usuwają limit 60 klatek/s co powinno upłynnić działanie systemu.

 

Zaistniała także możliwość opcjonalnej aktywacji wyglądu i stylu Neptune, które mają stać się nowym, domyślnym stylem systemu w przyszłej wersji Neptune 7.

 

Obraz systemu 64-bitowego można pobrać z: Download

 

Źródła:

1. NeptuneOS - strona oficjalna

2. NeptuneOS - nowości

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież