Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

2 sierpnia 2020 roku wydano nową wersję BunsenLabs Lithium. Jest on dystrybucją Linuksa bazującą na systemie Debian z gałęzi stabilnej (Buster). Pełni rolę społecznościowego forka Crunchbang, który nie jest już obecnie rozwijany.

System posiada menedżer okien o nazwie Openbox i panel tint2. Używa on jgmenu, które automatycznie aktualizuje się po instalacji nowych programów. Istnieje w nim możliwość wpisywania tekstu, by odnaleźć aplikacje w menu.

 

 

BunsenLabs Lithium

 

W BunsenLabs Lithium wprowadzono pewne zmiany. Używa on obecnie nowego ciemnego motywu z ikonami Papirus w kolorach niestandardowych. Nastąpiło także zwiększenie modułowości i elastyczności – sesja BL może być uruchomiona wraz z sesją Openbox lub Xfce. Openbox może zostać zastąpiony przez inny menedżer okien. Zachowuje on wówczas automatycznie uruchamiane aplikacje, menu i skróty klawiszowe BL. Wprowadzono też nowy, niezależny od init, uproszczony skrypt bl-exit. Ulepszono menedżer motywów BLOB , conky oraz tint2.

 

Ulepszono skrypt pierwszego uruchomienia „Witamy!”. Zmieniono też część domyślnych aplikacji i dodane zostały nowe. Secure Boot jest teraz obsługiwany przez instalator systemu.

 

Użytkownik sesji live: user

Hasło: live

 

Obrazy systemu live można pobrać z: Download

 

Źródła:

1. Strona oficjalna BunsenLabs

2. Oficjalne forum BunsenLabs

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież