Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

20 lat temu Matthias Ettrich wysłał wiadomość, w której zaprasza programistów do rozwoju nowego projektu - Kool Desktop Environment. Data ta jest uznawana jako początek KDE, chociaż pierwsza wersja beta środowiska KDE 1 ukazała się prawie dokładnie po roku od ogłoszenia prac, a pierwsza wersja stabilna 12 lipca 1998 roku. Co ciekawe do dzisiaj są osoby, które używają KDE 1 i nie zamierzają go zmieniać na nowsze wersje.

 

KDE 1
KDE 1 w całej okazałości. Dzisiaj wygląd ten trąci myszką, jednak przez lata miał zagorzałych fanów.

 

Przez te lata KDE zdobyło miliony użytkowników na całym świecie i stało się sztandarowym środowiskiem graficznym dla Linuksa. Używany jest z powodzeniem do pracy i rozrywki, a dostarczane dodatkowo oprogramowanie stanowi podstawę wielu dystrybucji Linuksa.

Aby zobaczyć jak zmieniało się KDE przez te 20 lat zapraszamy na stronę https://timeline.kde.org/ - możemy tam zobaczyć również ważne daty dla całego ruchu Wolnego Oprogramowania oraz Linuksa.

 

Całemu zespołowi programistów i społeczności KDE życzymy dalszej tak owocnej pracy! 

Na całym świecie odbywają się z tej okazji uroczyste spotkania, ich listę można zobaczyć na specjalnie przygotowanej stronie: https://community.kde.org/Promo/Events/Parties/KDE_20_Anniversary

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież