Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W piątek 21.10.2016 roku w Zespole Szkół w Suchym Dębie odbyło się spotkanie z Minister Cyfryzacji Anną Streżyńską. Podczas spotkania zarysowany został plan "otwartego oprogramowania szkolnego", którego Zespół Szkół w Suchym Dębie ma być liderem.

 

Jak informuje na swojej stronie Facebook Anna Streżyńska - "To będzie mała rewolucja - słabe strony naszego dotychczasowego plan szkolnego to były ograniczenia co do sprzętu i oprogramowania (na lekcje informatyki/kodowania i na podłaczenie do szybkiej sieci znalazł pomysły Piotr Wozny, mój zastępca). Ale na obie te brakujące rzeczy też mamy już pomysł."

 

Niestety na tym etapie nie znane są szczegóły tego planu, jednakże będziemy śledzić jego dalsze losy i na pewno poinformujemy o tym gdy będą już znane. Według nas wdrażanie Wolnego Oprogramowania do szkół z wielu powodów jest kluczowym celem informatyzacji tych placówek, o co z resztą od dawna apeluje między innymi Richard Stallman (streszczenie jego wypowiedzi na łamach Linux.pl).

 

suchy dab spotkanie z anna strezynskaZdjęcie ze spotkania w Zespole Szkół w Suchym Dębie (fot. ze strony Minister Anny Streżyńskiej)

 

Komentarze   

Zygfryd
0 #2 Też mi nowinaZygfryd 2016-11-21 11:56
W naszej szkole podobnie jak w Jaworznie linux w szkolnej pracowni jest już kupę lat. Dokładnie od 2001 roku. Ile pieniędzy zaoszczędzonych dzięki temu. A ile mniej pracy dla administratora! Dzieciom wszystko jedno na czym się uczą.
Może Pani minister przyjedzie też do nas? Może warto zrobić takie rozeznanie gdzie i co się sprawdza, niż zaczynać od nowa?
Cytować
notgnucy
0 #1 Jaworznonotgnucy 2016-10-29 12:57
Przecież już od dawna FLOSS jest wykorzystywane w szkołach w Jaworznie.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież