Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Fundacja Linuksa przygotowała serię filmów wideo przedstawiających trudną do wyobrażenia wizję świata bez Linuksa - największego na świecie wspólnego przedsięwzięcia w historii informatyki. Kontakt z Linuksem mamy codziennie od samego rana - biorąc do ręki swój telefon, włączając telewizor by posłuchać wiadomości przy kawie, czy też sprawdzając kurs walut w internecie.

 

Dla niektórych nie ma znaczenia system, który pracuje wewnątrz ich urządzeń - ludzie po prostu chcą korzystać z technologii, które po prostu działają. Jednak przy rosnącej wszechobecności Linuksa i Wolnego Oprogramowania, staje się ważne by rzucić światło na technologie, które tworzą przyszłość wraz z wspieraniem firm i deweloperów, którzy nad tym pracują.

Dlatego w 24. rocznicę pierwszego wydania jądra Linuksa, swój debiut ma pierwszy z sześciu filmów przedstawiających w zabawny i ciekawy sposób perypetie dwójki osób i ich kota w świecie bez Linuksa. Przedstawione sytuacje pokazują one jak dużą rolę w naszym życiu odgrywa Linux, oraz ile czasu pozwala nam on zaoszczędzić.

 

Pierwszy epizod pokazuje Sama i Annie próbujących znaleźć odpowiedź na pytanie, którą dzisiaj uzyskalibyśmy w 20 sekund używając telefonu. Jednak w ich świecie bez Linuksa oznacza to wycieczkę do biblioteki...

 

 

Większość z odcinków z serii #WorldWithoutLinux zawiera Easter Eggs - subtelnie lub jawnie odwołujące się do Linuksa. Osoby związane z Linuksem powinny z łatwością je dostrzec. Osoby, które podzielą się swoim znaleziskiem na Twitterze z hastagiem #WorldWithoutLinux mają szansę na wygranie okolicznościowych koszulek, tatuaży lub pinów - a nawet wszystkie trzy. Z wylosowanymi osobami skontaktuje się ktoś z LF za pomocą maila lub Twittera.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież