Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu wczorajszym (tj. 28.10.2018), firmy IBM i Red Hat poinformowały o największej w historii Linuksa i Open Source transakcji - zakupu firmy Red Hat przez IBM. Na mocy podpisanej umowy IBM wykupi wszystkie akcje Red Hat po 190 USD za akcję, co łącznie zamyka transakcję w kwocie około 34 miliardów USD.

 

 

Jak zapewniają obydwie strony, IBM zobowiązał się nie tylko do utrzymania działań na rynku linuksowym, które sprawiły, że Red Hat odniósł sukces, ale również wzmocni je rzeszą swoich programistów. Sama zaś marka Red Hat utrzyma swoją siedzibę i będzie działać jako odrębna jednostka w zespole Hybrid Cloud IBM.

 

Zakończenie akwizycji planowane jest na drugą połowę roku 2019 - aktualnie umowa musi zostać zaakceptowana przez zgormadzenie udziałowców obu spólek, a również spełnić wszystkie niezbędne warunki prawne.

 

IBM jest obecnie jednym z największych dostawców usług w chmurze, zajmując pod względem przychodów trzecie miejsce za liderami rynku: Microsoft i Amazon. Jednak pozyskanie firmy Red Hat, pozwoli IBM prześcignąć obu konkurentów i stać się numerem jeden na rynku.

Komentarze   

krisp1
-1 #2 RE: IBM kupił Red Hat za 34 mld USDkrisp1 2018-11-26 19:56
Ciekawy czy się ten mariaż skończy. Z sentymentu wspominam Red Hata, który był jedną z moich ostatnich dystrybucji (wersja 7,3) a był to rok 2002 lub 2003. Przed chwilę uzywałem nieistniejącego już Mandrake'a w wersji 9.1 i na tym przygoda z linuksem się skończyła. Wróciłem do windows a teraz MacOS. Linux na desktopie jest (może był, bo nie wiem jak teraz) ograniczony a programy niedopracowane.
Cytować
Czwarty_Baca
+4 #1 Bad News...Czwarty_Baca 2018-10-31 07:17
To nie jest dobra wiadomość. Twórcami systemd są programiści pracujący dla Red Hat. IBM to firma związana z sektorem państwowym USA. Wnioski można wyciągnąć samodzielnie...
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież