Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger

Linux.pl :: Blog

Z przyjemnością informujemy o rozszerzeniu kopii zapasowych darmowej poczty Linux.pl.

W ramach zmiany polityki tworzenia kopii zapasowych na prowadzonym przez nas hostingu, rozszerzyliśmy zakres zmian również o pocztę w domenie Linux.pl. Od teraz codziennie tworzona jest pełna kopia zapasowa kont email - przechowywanych jest siedem takich kopii, a również cztery dodatkowe kopie tygodniowe.

Tak jak dotychczas poczta Linux.pl jest dostępna dla Was zupełnie za darmo - bez konieczności zapisywania się do newslettera czy otrzymywania od nas jakichkolwiek wiadomości marketingowych.

pozdrawiamy
Linux.pl

Z przyjemnością prezentujemy naszą nową stronę hostingu - czytelniejszą, z lepszym wyeksponowaniem treści i oferty. Zmiana wyglądu to nie wszystko! Równolegle pracowaliśmy nad uaktualnieniem naszej oferty.

Zmian ciąg dalszy - od dziś (27 lipca 2017 r.) rejestracja konta jabber w domenie Linux.pl odbywa się tylko za pomocą dedykowanej strony www, wraz z weryfikacją CAPTCHA. Dodatkowo przez stronę można zmienić swoje hasło do konta, lub wyrejestrować swoje konto z serwera.

Link do strony: https://linux.pl:5281/register/

 

Dla zainteresowanych osób przypominamy, że na serwerze działa transport gadu-gadu w najnowszej aktualnie wersji.

Informujemy, że dziś w nocy miała miejsce zmiana serwera na zupełnie nową maszynę (o dużo lepszych parametrach).

Przy okazji aktualizacji oprogramowania, zaktualizowaliśmy również webmail do najnowszej wersji Roundcube, poszerzonej o obsługę konta: możliwość zmiany hasła, dodania obsługi kont zewnętrznych, ustawienia przekierowania, autoodpowiedzi czy też swoich filtrów i białych/czarnych list. 

Webmail jest dostępny tak jak poprzednio pod adresem: https://poczta.linux.pl

Informujemy, że z dniem dzisiejszym wszystkie darmowe konta e-mail, z których nikt nie będzie korzystał przez dłużej niż 5 miesięcy będą zawieszane, a po kolejnych 30 dniach będą trwale usuwane. Zakładamy, że jeżeli ktoś nie używa konta przez tak długi czas to nie jest mu potrzebne i z niego raczej nie będzie już korzystał.

Również konta dotąd nie potwierdzone będą od dzisiaj na bieżąco zawieszane po 7 dniach, a po kolejnych 14 usuwane wraz z zawartością.

 

Pozdrawiamy - Linux.pl

Z przyjemnością przekazujemy Wam nową wersję naszej strony!

 

Nowa odsłona nawiązuje nieco wizualnie i kolorystyką do poprzedniej, jednakże to już jest zupełnie nowy silnik z innymi możliwościami. Strona została oparta o CMS Joomla, zaś forum o skrypt SMF (Simple Machines Forum). Testowaliśmy wcześniej takie rozwiązania jak Typo3, czy też stworzenie kondu w oparciu o framework Symfony. Jednakże wybór Joomli był najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na stworzenie nowego Linux.pl, przeniesienie najważniejszych treści oraz w przyszłości ewentualne aktualizacje czy migracje na inne platformy.

Miło mi poinformować, że dzisiaj rano uaktualniliśmy transport Gadu-Gadu na naszym serwerze Jabbera do wersji 2.2.6. Było to konieczne ze względu na zaistaniały błąd ze zrywaniem połączeń przez serwery GG. Na dzień dzisiejszy wydaje się, że problem minął - przynajmniej na moim koncie transport działa prawidłowo.

W razie problemów proszę o kontakt przez jabbera: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z przyjemnością informujemy, że udostępniliśmy już dla wszystkich osób możliwość założenia skrzynki e-mail w domenie Linux.pl. Założenie konta i korzystanie z poczty nic nie kosztuje - nie ma potrzeby nawet zakładać konta w serwisie Linux.pl. Pojemność skrzynki wynosi 1GB.

Więcej szczegółów oraz formularz do założenia konta znajduje się pod adresem:
http://hosting.linux.pl/poczta_linux_pl.html

Zapraszamy!
Redakcja Linux.pl

 

Nowe oferty pracy