Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger

Z przyjemnością przekazujemy Wam nową wersję naszej strony!

 

Nowa odsłona nawiązuje nieco wizualnie i kolorystyką do poprzedniej, jednakże to już jest zupełnie nowy silnik z innymi możliwościami. Strona została oparta o CMS Joomla, zaś forum o skrypt SMF (Simple Machines Forum). Testowaliśmy wcześniej takie rozwiązania jak Typo3, czy też stworzenie kondu w oparciu o framework Symfony. Jednakże wybór Joomli był najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na stworzenie nowego Linux.pl, przeniesienie najważniejszych treści oraz w przyszłości ewentualne aktualizacje czy migracje na inne platformy.

 

 

Większość treści została zaimportowana z poprzedniej strony, jednakże część będzie dodawana sukcesywnie w miarę weryfikacji przydatności i aktualności - niektóre artykuły są mocno nieaktualne i nie ma większego sensu ich zamieszczać: na przykład kto z młodszego pokolenia wie co to SDI i po co mu sposób na konfigurację tego skoro usługa nie jest już od dawna utrzymywana przez TP.

 

Lista zmian w zakresie funkcji jest szeroka i obejmuje między innymi:

  • nowa galeria z możliwością zarządzania swoimi obrazami, możliwością oznaczania osób na zdjęciach, pobierania zdjęć itp,
  • uproszczone podejście do newsów i artykułów - od teraz wszystko jest publikacjami, jednak dość ogólnie podzielonymi na kategorie,
  • zaawansowany dział ogłoszeń z możliwością zarządzania, wyborem terminu ważności ogłoszenia itp,
  • rozbudowany kalendarz, który w poprzedniej wersji miał jedynie służyć jako lista terminów szkoleń - obecnie obejmuje również inne wydarzenia,
  • zupełnie nowe katalogi firm, gier, dystybucji, polskich projektów linuksowych czy też linków do stron,
  • od teraz wszystko jest na głównej stronie: znika Newbie, zaś Blog staje się niejako działem głównej strony,
  • każdy zarejestrowany ma automatycznie status autora z możliwością dodawania treści (niektóre takie jak publikacje muszą być zatwierdzone przez nas) z automatycznie przyznanym miejscem na obrazki do swoich publikacji, ogłoszeń czy pozycji w kalendarzu,
  • zupełnie nowy system komentarzy spowodował utratę komentarzy z poprzedniej wersji serwisu - uznaliśmy jednak, że jest to cena, którą można ponieść w tym przypadku.

 

Niestety nie ma już możliwości rejestracji konta jeżeli istnieje już jedno z takim samym adresem e-mail - przez to zapewne część zdublowanych kont nie została zaimportowana z poprzedniego serwisu. Dodatkowo każde zaimportowane konto ma włączoną konieczność zmiany hasła - dzięku temu też będziemy mogli wyłapać za jakiś czas konta, które nie są już używane.

 

Oczywiście nadal będziemy utrzymywać nasze bezpłatne usługi takie jak serwer Jabbera, czy też darmową pocztę w domenie Linux.pl.

 

Mamy nadzieję, że nowa strona przypadnie Wam do gustu - zapraszamy do przesyłania nam swoich komentarzy i propozycji oraz do współpracy.

Redakcja Linux.pl

 

 

Komentarze   

arek
0 #2 RE: Linux.pl 2.0arek 2015-08-10 23:57
Hmm, to dość stary link do RSS z newsami, od dawna był zamieszczany przez feedburnera:
feeds.feedburner.com/linuxpl-news
Dodamy jednak ten plik żeby kierował na właściwy rss.
Cytować
big.foot
0 #1 RSS / Lifrea się krzaczybig.foot 2015-08-10 21:02
Nowa szata świetna. Ale źróddło dla rrs-a Liferea: www.linux.pl/rss.php - się wywala.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Nowe oferty pracy

Aktualnie poszukujemy Administratora Systemów Linux
We are looking for French speaker, who have experience in recruitment and sourcing for senior technical/IT roles.
Capgemini is looking for a Infrastructure Analyst with German language to join their team in Katowice.