Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger

Z przyjemnością przekazujemy Wam nową wersję naszej strony!

 

Nowa odsłona nawiązuje nieco wizualnie i kolorystyką do poprzedniej, jednakże to już jest zupełnie nowy silnik z innymi możliwościami. Strona została oparta o CMS Joomla, zaś forum o skrypt SMF (Simple Machines Forum). Testowaliśmy wcześniej takie rozwiązania jak Typo3, czy też stworzenie kondu w oparciu o framework Symfony. Jednakże wybór Joomli był najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na stworzenie nowego Linux.pl, przeniesienie najważniejszych treści oraz w przyszłości ewentualne aktualizacje czy migracje na inne platformy.

 

 

Większość treści została zaimportowana z poprzedniej strony, jednakże część będzie dodawana sukcesywnie w miarę weryfikacji przydatności i aktualności - niektóre artykuły są mocno nieaktualne i nie ma większego sensu ich zamieszczać: na przykład kto z młodszego pokolenia wie co to SDI i po co mu sposób na konfigurację tego skoro usługa nie jest już od dawna utrzymywana przez TP.

 

Lista zmian w zakresie funkcji jest szeroka i obejmuje między innymi:

  • nowa galeria z możliwością zarządzania swoimi obrazami, możliwością oznaczania osób na zdjęciach, pobierania zdjęć itp,
  • uproszczone podejście do newsów i artykułów - od teraz wszystko jest publikacjami, jednak dość ogólnie podzielonymi na kategorie,
  • zaawansowany dział ogłoszeń z możliwością zarządzania, wyborem terminu ważności ogłoszenia itp,
  • rozbudowany kalendarz, który w poprzedniej wersji miał jedynie służyć jako lista terminów szkoleń - obecnie obejmuje również inne wydarzenia,
  • zupełnie nowe katalogi firm, gier, dystybucji, polskich projektów linuksowych czy też linków do stron,
  • od teraz wszystko jest na głównej stronie: znika Newbie, zaś Blog staje się niejako działem głównej strony,
  • każdy zarejestrowany ma automatycznie status autora z możliwością dodawania treści (niektóre takie jak publikacje muszą być zatwierdzone przez nas) z automatycznie przyznanym miejscem na obrazki do swoich publikacji, ogłoszeń czy pozycji w kalendarzu,
  • zupełnie nowy system komentarzy spowodował utratę komentarzy z poprzedniej wersji serwisu - uznaliśmy jednak, że jest to cena, którą można ponieść w tym przypadku.

 

Niestety nie ma już możliwości rejestracji konta jeżeli istnieje już jedno z takim samym adresem e-mail - przez to zapewne część zdublowanych kont nie została zaimportowana z poprzedniego serwisu. Dodatkowo każde zaimportowane konto ma włączoną konieczność zmiany hasła - dzięku temu też będziemy mogli wyłapać za jakiś czas konta, które nie są już używane.

 

Oczywiście nadal będziemy utrzymywać nasze bezpłatne usługi takie jak serwer Jabbera, czy też darmową pocztę w domenie Linux.pl.

 

Mamy nadzieję, że nowa strona przypadnie Wam do gustu - zapraszamy do przesyłania nam swoich komentarzy i propozycji oraz do współpracy.

Redakcja Linux.pl

 

 

Komentarze   

arek
0 #2 RE: Linux.pl 2.0arek 2015-08-10 23:57
Hmm, to dość stary link do RSS z newsami, od dawna był zamieszczany przez feedburnera:
feeds.feedburner.com/linuxpl-news
Dodamy jednak ten plik żeby kierował na właściwy rss.
Cytować
big.foot
0 #1 RSS / Lifrea się krzaczybig.foot 2015-08-10 21:02
Nowa szata świetna. Ale źróddło dla rrs-a Liferea: www.linux.pl/rss.php - się wywala.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Nowe oferty pracy