Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger

Dystrybucje przeznaczone dla początkujących użytkowników Linuksa.

ALT Linux to uniwersalna dystrybucja przeznaczona zarówna na desktop jak i na serwer, powstała w 2001 roku przez połączenie dwóch dużych rosyjskich projektów open source.
CentOS (Community ENTerprise Operating System) to dystrybucja Linuksa oparta na Red Hat Enterprise Linux i mająca być z nim kompatybilna w 100%.
Strona domowa: http://www.centos.org
Debian jest projektem stworzenia wolnej dystrybucji systemu operacyjnego GNU/Linux przez ochotników na całym świecie. Debian używa jądra (jest to rdzeń systemu operacyjnego) Linux, ale większość podstawowych narzędzi systemu pochodzi z projektu GNU. Dlatego system nazywa się GNU/Linux.
Strona domowa: http://www.debian.org
elementary OS jest dystrybucją Linuksa bazującą na Ubuntu oraz używającą środowiska graficznego Pantheon, zaś menedżerem okien jest Gala - bazująca na Mutter.
Strona domowa: http://elementary.io
Fedora jest następcą wolnej dystrybucji Red Hat Linux rozwijanej przez Fedora Project i finansowanej głównie przez Red Hat. Twórcy Fedory stawiają na innowacyjność, dlatego też kolejne wydania pojawiają się często i zawierają najnowsze dostępne oprogramowanie.
Strona domowa: http://getfedora.org/
Mageia jest systemem operacyjnym (Wolne Oprogramowanie) opartym o GNU/Linux. Jest również projektem społecznościowym, wspieranym przez organizację non-profit wybieraną przez użytkowników.
Linux Mint - dystrybucja systemu GNU/Linux oparta na Ubuntu oraz na Debianie, skierowana do początkujących użytkowników. Dystrybucja kładzie nacisk na prostotę użytkowania, przydatne aplikacje i pełne ich wsparcie zaraz po instalacji.
openSUSE to wolny i oparty na Linuksie system operacyjny dla komputerów PC, laptopów i serwerów. Surfuj po internecie, zarządzaj swoimi skrzynkami e-mail i zdjęciami, wykonuj prace biurowe, słuchaj muzyki, oglądaj filmy i dobrze się baw!
Parsix GNU/Linux jest dystrybucją rozprowadzaną w formie płyt livecd oraz instalatorów na DVD, bazującą na Debianie. Głównym celem jest dostarczanie gotowego do użycia, łatwego w instalacji systemu, przeznaczonego dla laptopów i desktopów.
Strona domowa: http://www.parsix.org/
Point Linux to GNU/Linux dystrybucja, której celem jest łączenie mocy Debian GNU/Linux z produktywnością pulpitu MATE, forka środowiska graficznego Gnome 2. Point Linux dostarcza dystrybucję łatwą w konfiguracji i użyciu wszystkim szukającym szybkiego, stabilnego i przewidywalnego pulpitu
Strona domowa: http://pointlinux.org/