Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger

Dystrybucje do typowych zastosowań biurowych i domowych.

ALT Linux to uniwersalna dystrybucja przeznaczona zarówna na desktop jak i na serwer, powstała w 2001 roku przez połączenie dwóch dużych rosyjskich projektów open source.
Android-x86 jest niezależną od Google inicjatywą mającą na celu przeportowanie systemu Android na procesory Intel i AMD x86.
Arch Linux jest dystrybucją Linuksa stworzoną przez Judda Vineta, która podkreśla łatwość użytkowania. Łatwość ta nie jest jednak osiągana przez mnogość graficznych konfiguratorów, a poprzez rozsądnie rozmieszczone i konstruowane pliki konfiguracyjne, skrypty i programy.
Bodhi Linux - dystrybucja bazująca na Ubuntu, oferuje narzędzia funkcjonalne, jednak nie przeładowane i mało zasobożerne oraz środowisko graficzne Enlightenment.
CentOS (Community ENTerprise Operating System) to dystrybucja Linuksa oparta na Red Hat Enterprise Linux i mająca być z nim kompatybilna w 100%.
Strona domowa: http://www.centos.org
Chakra GNU / Linux to darmowa, przyjazna dla użytkownika i bardzo silna dystrybucja, wywodząca się z Arch Linux, opierająca się na pół-płynnym modelu wydań, skupiona w Software Compilation tworzona dla każdego kto uwielbia KDE.
Strona domowa: http://chakraos.org/
Debian jest projektem stworzenia wolnej dystrybucji systemu operacyjnego GNU/Linux przez ochotników na całym świecie. Debian używa jądra (jest to rdzeń systemu operacyjnego) Linux, ale większość podstawowych narzędzi systemu pochodzi z projektu GNU. Dlatego system nazywa się GNU/Linux.
Strona domowa: http://www.debian.org
elementary OS jest dystrybucją Linuksa bazującą na Ubuntu oraz używającą środowiska graficznego Pantheon, zaś menedżerem okien jest Gala - bazująca na Mutter.
Strona domowa: http://elementary.io
Elive (Enlightenment live CD) jest dystrybucją live CD bazującą na Debianie z domyślnie zainstalowanym menedżerem okien Enlightenment.
Fedora jest następcą wolnej dystrybucji Red Hat Linux rozwijanej przez Fedora Project i finansowanej głównie przez Red Hat. Twórcy Fedory stawiają na innowacyjność, dlatego też kolejne wydania pojawiają się często i zawierają najnowsze dostępne oprogramowanie.
Strona domowa: http://getfedora.org/