Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger

Dystrybucje Linuksa przygotowane do pracy z płyty CD/DVD.

Android-x86 jest niezależną od Google inicjatywą mającą na celu przeportowanie systemu Android na procesory Intel i AMD x86.
Bodhi Linux - dystrybucja bazująca na Ubuntu, oferuje narzędzia funkcjonalne, jednak nie przeładowane i mało zasobożerne oraz środowisko graficzne Enlightenment.
Chakra GNU / Linux to darmowa, przyjazna dla użytkownika i bardzo silna dystrybucja, wywodząca się z Arch Linux, opierająca się na pół-płynnym modelu wydań, skupiona w Software Compilation tworzona dla każdego kto uwielbia KDE.
Strona domowa: http://chakraos.org/
Clonezilla Live jest dystrybucją typu live CD, bazującą na Debianie oraz zawierającą oprogramowanie Clonezilla - odpowiednik popularnego Norton Ghost.
Debian jest projektem stworzenia wolnej dystrybucji systemu operacyjnego GNU/Linux przez ochotników na całym świecie. Debian używa jądra (jest to rdzeń systemu operacyjnego) Linux, ale większość podstawowych narzędzi systemu pochodzi z projektu GNU. Dlatego system nazywa się GNU/Linux.
Strona domowa: http://www.debian.org
elementary OS jest dystrybucją Linuksa bazującą na Ubuntu oraz używającą środowiska graficznego Pantheon, zaś menedżerem okien jest Gala - bazująca na Mutter.
Strona domowa: http://elementary.io
Elive (Enlightenment live CD) jest dystrybucją live CD bazującą na Debianie z domyślnie zainstalowanym menedżerem okien Enlightenment.
Fedora jest następcą wolnej dystrybucji Red Hat Linux rozwijanej przez Fedora Project i finansowanej głównie przez Red Hat. Twórcy Fedory stawiają na innowacyjność, dlatego też kolejne wydania pojawiają się często i zawierają najnowsze dostępne oprogramowanie.
Strona domowa: http://getfedora.org/
GParted LiveCD jest niewielką dystrybucją typu live CD, stworzoną tylko w jednym celu - ma ona dostarczać narzędzia do partycjonowania dysków w intuicyjnym, graficznym interfejsie.
Kali Linux (poprzednio Backtrack) jest dystrybucją bazującą na Debianie, zawierającą zestaw oprogramowania do wykonywania testów penetracyjnych oraz ogólnie związanym z bezpieczeństwem.
Strona domowa: http://www.kali.org