Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger
Autor/producent: Wildfire Games
Licencja: GPL
Strona domowa: http://play0ad.com
0 A.D. To darmowa gra strategiczna rozgrywana w trybie czasu rzeczywistego, która początkowo miała być modem do Age of Empires II.
Autor/producent: Ensemble Studios, Ubisoft, Microsoft
Licencja: komercyjna
Age of Empires III to niecierpliwie oczekiwana kontynuacja jednej z najsłynniejszych serii gier strategicznych, nazwanej królową strategii czasu rzeczywistego (RTS). Nowa część przeniesie graczy do czasów kolonizacji obu Ameryk, w lata 1500-1850.
Autor/producent: SunFlowers
Licencja: Komercyjna
Strona domowa: http://www.anno.xon.pl
Przyjemna, ładnie wykonana i dobrze przemyślana gra strategiczna. Podbijamy, handlujemy, dowodzimy, bronimy się, a to wszystko przywołuje w pamięci obrazy z filmu 1492: Conquest Of Paradise. Jednak gra przenosi nas w trochę dalsze czasy i bardziej zaludnione tereny.
Autor/producent: Społeczność FOSS
Licencja: GPL
Strona domowa: http://www.wesnoth.org
Battle for Wesnoth jest chyba najlepszą i najpopularniejszą wolną strategią turową fantasy z elementami RPG. Cel gry jest określony zawsze w wybranej misji, których mamy do wyboru dość sporo - zaś nowe można pobrać w każdej chwili z poziomu gry.
Autor/producent: KAVA Game Studio
Licencja: Komercyjna
Call of Combat jest sieciową grą strategiczną osadzoną w realiach drugiej wojny światowej. Gra jest bardzo realistyczna, dowodzimy drużyną czterech żołnierzy, Aliantów lub Niemców. Standardowo w arsenale mamy sprzęt typu M1 Garand czy Mauser i granaty, pozostałe bronie, karabiny maszynowe, Thompsony czy MP40 przydziela gracz dowodzący akcją.
Autor/producent: Electronic Arts
Licencja: Komercyjna
Bardzo dobra strategia czasu rzeczywistego, trzecia część wszystkim znanej serii Command & Conquer™. Tym razem w 3D, na tym samym enginie co CnC: Generals.
Autor/producent: Relic Entertainment, Feral Interactive
Licencja: Komercyjna
Podstawowa gra Company of Heroes 2 daje ci dostęp do dwóch armii do gry wieloosobowej na froncie wschodnim: Armii Czerwonej (SOV) i Wehrmacht Ostheer (GER). Zawiera także wymagającą kampanię dla jednego gracza, w której zapoznasz się z podstawowymi mechanizmami rządzącymi tą serią gier.
Autor/producent: RuneSoft
Licencja: Komercyjna
Trzecia gra z przygodowo-strategicznego cyklu - Cultures. Tym razem główni bohaterowie muszą przeciwstawić się knowaniom złego boga Loki.
Autor/producent: Valve
Licencja: Komercyjna
Strona domowa: http://www.dota2.com
Dota rozpoczęła swój żywot jako fanowska modyfikacja dla gry Warcraft 3 i stała się jedną z najczęściej rozgrywanych gier online na świecie.
Autor/producent: EA/Westwood
Licencja: Komercyjna
Strona domowa: http://www.ea.com
Rewelacyjna gra, kontynuacja Dune 2 która była prekursorem w tym gatunku. Graj jednym z trzech rodów i władaj planetą i kontroluj przyprawy.