Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger

Strife

Podsumowanie ocen:
0 bazuje na 0 głosach
Autor/producent: S2 Games
Licencja: Darmowa
Strona domowa: http://strife.com
Działanie gry: Natywna
Opis gry:

Strife to sieciowa gra bitewna należąca do łączącego elementy zręcznościowe, strategiczne i RPG gatunku MOBA. Całość oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami. Projekt opracowało studio S2 Games, czyli twórcy Heroes of Newerth.

Akcja toczy się w pełnej magii krainie fantasy. Autorzy duży nacisk położyli na fabułę. Podczas rozgrywki mamy okazję poznać historię świata oraz biografie i motywacje żyjących w nim postaci. Przebieg opowieści jest dużym stopniu kształtowany przez dokonania graczy, a na oficjalnej stronie publikowane są opowiadania oraz komiksy, umożliwiające zapoznanie się z dodatkowymi wątkami opowieści.

Autorzy pozostali wierni podstawowym zasadom MOBA. Rozgrywka polega więc na sieciowych bitwach dwóch drużyn bohaterów, z których każdym steruje inny gracz. Wszyscy herosi posiadają pokaźny zestaw unikalnych zdolności specjalnych, a podczas zabawy nabywają punkty doświadczenia, pozwalające na rozwijanie statystyk i kupowanie nowych talentów. Celem każdej strony konfliktu jest zniszczenie bazy przeciwnika. Jednocześnie gra powstała w celu wyniesienia całego gatunku na nowy, lepszy poziom. Strife zaprojektowano tak, aby produkcja zachęcała do współpracy z innymi użytkownikami i pomagania słabszym graczom. Osoby, które się do tego dostosują są nagradzane punktami karmy. Natomiast gracze nieuprzejmi i psujący zabawę innym otrzymują tych punktów niewiele, co informuje resztę społeczności, że lepiej ich unikać. Autorzy szczególną uwagę przyłożyli do szkolenia nowicjuszy. Strife wyposażone zostało w szereg systemów umożliwiających żółtodziobom błyskawiczne osiągnięcie przyzwoitego poziomu. Są one przydatne nawet dla weteranów, którzy dzięki tym narzędziom mogą przeanalizować własne potknięcia.

(Źródło: www.gry-online.pl)

Instalacja i konfiguracja pod Linuksem:

Instalator do pobrania ze strony lub instalacja przez STEAM.

Wymagania gry:

OS: Windows XP SP3, Mac OS X 10.7, Linux
Procesor: Dual-core Intel / AMD 2.4 GHz
Pamięć: 2 GB RAM
Grafika: NVIDIA GeForce 8600, ATI/AMD Radeon HD 2600, Intel HD 2000
Sieć: połączenie internetowe
Dysk twrdy: 4 GB