Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Smaller Default Larger
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

UWAGA!!! Poniższy artykuł dotyczy zaawansowanych ustawień programu Mozilla Thunderbird - program nie sprawdza, czy wprowadzone dane są poprawne, a wprowadzenie błędnych ustawień może nawet zablokować możliwość korzystania z programu i może spowodować utratę ważnych danych. Aby się przed tym ustrzec, wykonaj najpierw kopię zapasową pliku z ustawieniami programu (~/.thunderbird/_katalog_profilu_/prefs.js) lub całego katalogu .thunderbird

 


Każdy użytkownik Thunderbirda wie zapewnie, że lista kont, która znajduje się w lewym panelu programu, domyślnie ułożona jest tak, że konta, które zostały dodane później, umiejscowiane są zawsze na dole tej listy. Mało kto jednak wie, że kolejność tą można dowolnie zmieniać.

 

W celu dokonania modyfikacji będzie trzeba posłużyć się oknem edytora zaawanasowanych ustawień (Edycja->Preferencje->Zaawansowane->karta Ogólne->przycisk Edytor ustawień). Wyświetli nam się okno konfiguracji about:config, znane również z przeglądarki Firefox.

 

Na liście opcji odnajdujemy mail.accountmanager.accounts - jak widać, wartość tego ustawienia to tekst typu "accountX,accountY,accountZ". Każdemu takiemu wpisowi accountX odpowiada pojedyncze konto, i jak można się spodziewać, kolejność tych wpisów odpowiada kolejności, w jakiej są one wyświetlane. Pojawia się natychmiast pytanie, które konto odpowiada któremu wpisowi, dla przykładu niech będzie to account3 (choć może to być dowolna inna liczba).

 

Na liście opcji odnajdujemy wpisy zaczynające się mail.account.account3. Dla każdego z kont pocztowych powinny istnieć dwa wpisy: mail.account.account3.server i mail.account.account3.identities. Wpis server informuje o serwerze pocztowym, jaki jest używany, a wpis identities o adresach (tożsamościach), jakie są używane w ramach tego serwera (można mieć np. kilka adresów dla 1 skrzynki); wpis identities nie istnieje, jeżeli do danego konta przypisane są kanały RSS. Przyjmijmy znowu, że mail.account.account3.server = server2, a mail.account.account3.identities = id7,id4. Pozostaje tylko odnaleźć, co kryje się pod nazwami server2, id7, id4. Dla nazwy serwera znajdujemy wpis mail.server.server2.name - wartość tego ustawienia to nasza nazwa konta, a pod wpisami mail.identity.id7.useremail i mail.identity.id4.useremail znajdziemy adresy e-mail odpowiadające danej tożsamości.

 

Wystarczy więc dla każdego wpisu w mail.accountmanager.accounts znaleźć nazwę odpowiadającego konta w mail.server.serverX.name i na tej podstawie zmienić kolejność w 1 ustawieniu (np. zamiast account1,account2,account3 wpisać account3,account1,account2). Potem wystarczy tylko ponownie uruchomić Thunderbirda i cieszyć się nowym układem naszych kont :-)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

IBM kupił Red Hat za 34 mld USD

W dniu wczorajszym (tj. 28.10.2018), firmy IBM i Red Hat poinformowały o największej w historii Linuksa i Open Source transakcji - zakupu firmy Red Hat przez IBM. Na mocy podpisanej umowy IBM wykupi wszystkie akcje Red Hat po 190 USD za akcję, co łącznie zamyka transakcję w kwocie około 34 miliardów USD.

Więcej…

SUSE ogłasza plany działania jako w pełni niezależna firma

suse 200pxNORYMBERGA, Niemcy - 2 lipca 2018 r. - Firma SUSE ogłosiła plany współpracy z partnerem inwestycyjnym EQT, aby kontynuować już jako niezależny biznes dynamiczny rozwój firmy, realizację obranej strategii i ekspansję produktów. Zakończenie przejęcia SUSE od firmy Micro Focus przez EQT wymaga jeszcze zgody udziałowców firmy Micro Focus oraz zatwierdzenia przez odpowiednie organy regulacyjne. Oczekuje się, że przejęcie nastąpi na początku 2019 r.

Więcej…

Najnowszy Linux Magazine 3/2018

 Marcowy Linux Magazine jest poświęcony kompilatorom. 

W numerze znajdziemy przegląd kompilatorów i środowisk programistycznych. Porównanie GCC, Clanga i MSVC pod kątem obsługi najnowszych standardów C++. Omówienie wzorowanego na Rebolu języka programowania Red i kompilacji krzyżowej w najnowszych wersjach Go.

 

Więcej…

Barcelona przechodzi na Wolne Oprogramowanie

Jak poinformował hiszpański magazyn El País, miasto Barcelona planuje do końca wiosny 2019 roku dokonać migracji swoich systemów informatycznych z oprogramowania własnościowego i systemów Windows na alternatywne rozwiązania Open Source oraz Linuksa. Według opracowanej strategii w pierwszej kolejności zostaną zastąpione wszystkie aplikacje użytkowników na otwartoźródłowe, a końcowym etapem będzie zastąpienie systemów operacyjnych Linuksem.

Więcej…

 

Software

[Aktualizacja 26.02. 2017 ] KernUP - Twoje nowsze jajko

KernUP jest forkiem starego programu KernelUP. Został całkowicie przepisany od podstaw w celu optymalizacji i naprawy starych błędów swojego poprzednika.
Program tak jak jego poprzednik służy do automatycznej aktualizacji jądra sytemu operacyjnego.

Program został wyposażony w kilka funkcji, oto one:

  • Automatyczne włączanie się ze startem systemu.
  • Automatyczne sprawdzanie aktualizacji jądra.
  • System tłumaczeń. Zawiera język Angielski i Polski.
  • System cichych aktualizacji programu.
  • Moduł umożliwiający usunięcie starszych wersji jąder zainstalowanych w naszej dystrybucji.
  • Przebudowywanie modułów VirtualBox
  • Wybór między sudo a su
Więcej…

Premiera systemu SUSE Linux Enterprise Server dla serwerów z procesorami ARM

Firma SUSE poinformowała o wprowadzeniu na rynek oprogramowania SUSE Linux Enterprise Server for ARM. To pierwsza komercyjna dystrybucja systemu Linux zoptymalizowana pod kątem serwerów o architekturze AArch64 z procesorami ARM. Objęta jest kompleksową pomocą techniczną. Pozwoli dostawcom sprzętu i oprogramowania na szybsze tworzenie i dostarczanie klientom innowacyjnych rozwiązań w oparciu o procesory ARM.

Więcej…

KDE ma już 20 lat!

20 lat temu Matthias Ettrich wysłał wiadomość, w której zaprasza programistów do rozwoju nowego projektu - Kool Desktop Environment. Data ta jest uznawana jako początek KDE, chociaż pierwsza wersja beta środowiska KDE 1 ukazała się prawie dokładnie po roku od ogłoszenia prac, a pierwsza wersja stabilna 12 lipca 1998 roku. Co ciekawe do dzisiaj są osoby, które używają KDE 1 i nie zamierzają go zmieniać na nowsze wersje.

Więcej…

Dystrybucje

Amazon i SUSE przyspieszą migrację aplikacji SAP do Linuksa w chmurze AWS

suse awsSUSE poinformowała wczoraj o rozszerzeniu współpracy z firmą Amazon Web Services (AWS), która może już odsprzedawać oprogramowanie SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications bezpośrednio na platformie AWS Marketplace. Użytkownicy chmury AWS i systemów SAP uruchomionych na SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications - wiodącej platformie dla SAP HANA i SAP S/4HANA - otrzymają od firm AWS i SUSE zintegrowane wsparcie. Ponadto klienci AWS mogą kupować systemy SUSE Linux Enterprise na żądanie, płacąc tylko za to, z czego w określonym czasie korzystają. Współpraca SUSE i AWS ma na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania klientów na elastyczność wykorzystywanych środowisk IT i zapewnić korzyści finansowe z przeniesienia krytycznych aplikacji biznesowych do chmury.

Więcej…

Za tydzień strona susestudio.com zostanie zamknięta

Już za tydzień wyłączona ma zostać usługa Suse Studio na stronie susestudio.com. Strona umożliwiająca tworzenie w prosty sposób własnych dystrybucji Linuksa kończy działanie 15 lutego i zostanie zintegrowana z serwisem Open Build Service. Do tego czasu wszyscy użytkownicy powinni wyeksportować swoje szablony do OBS (opis: http://openbuildservice.org/2017/05/31/studio-import/).

Nowe oferty pracy

Aktualnie do naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko:
Jeżeli pasjonujesz się Linuksem i Wolnym Oprogramowaniem przyłącz się do nas i zostań redaktorem Linux.pl.

Konferencje i spotkania

Informatyczne targi pracy V edycja IT Career Summit

Już we wrześniu, po raz piąty będziemy gościć największe firmy, które będą aktywnie poszukiwać nowych pracowników. Daj się odkryć i odwiedź strefę Kariery IT na Narodowym.

Poprzednie edycje wydarzenia okazały się strzałem w dziesiątkę, dlatego nie spoczywamy na laurach i działamy dalej! :)

Więcej…

OpenSource opanował rynek i zmienia świat

OSEC logo2xKilka dni po corocznej nieKonferencji OSEC Forum, analizujemy i podsumowujemy trendy w IT. Największy gracz w IT dołączył do Społeczności Open Source, a miliony deweloperów wspólnie budują lepszą, bezpieczniejszą przyszłość. Tak, w kilku słowach, można opisać przesłanie wykładów i dyskusji podczas Forum 2018.

Więcej…

Za nami 11 konferencja Open Source Day

logo OSDŁącznie ponad 30 godzin sesji technicznych, 800 uczestników bezpośrednio w salach konferencyjnych, ponad 3000 widzów online. To wynik konferencji Open Source Day 2018, która odbyła się 23 maja w Warszawie. Wydarzenie jak co roku przyciągnęło pasjonatów otwartego oprogramowania, którzy praktycznie wykorzystują te rozwiązania w codziennej pracy.

Więcej…

Kalendarz konferencji i spotkań

Brak nadchodzących wydarzeń!