Ruszają zapisy do drugiej edycji Informatycznego Pucharu Beskidów

Ruszają zapisy do drugiej edycji Informatycznego Pucharu Beskidów. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z całej Polski, którzy uczą się w: szkołach podstawowych – zarówno w klasach 1-3, jak i 4-6, gimnazjach szkołach ponadgimnazjalnych. Ma on na celu promowanie młodych i zdolnych osób, które są pasjonatami informatyki i nowych technologii. Organizatorem zawodów jest Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. Konkurs odbędzie się na przełomie 4 lutego 2017 roku. Zapisy potrwają do 15 stycznia 2017 roku.

 

Krótko o konkursie:

Każdy uczeń zgłaszający się do konkursu wybiera kategorię konkursową pasującą do jego wieku oraz zainteresowań. Uczniowie szkół podstawowych mogą wybrać programowanie (klasy 1-3 – kodowanie w Scratchu) lub projekt, gimnazjaliści: grafikę komputerową, programowanie lub projekt informatyczny, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – projekt informatyczny.

W dniu konkursu uczestnik startujący w konkurencji związanej z programowaniem lub grafiką zostanie postawiony przed eliminacyjnym testem teoretycznym (w przypadku programowania i grafiki komputerowej) oraz praktycznym sprawdzianem umiejętności. Zawodnicy, wybierający projekt okołoinformatyczny, będą musieli zaprezentować wykonany, na przestrzeni ostatnich miesięcy, przez siebie projekt przed zebraną w czasie konkursu widownią.

Szczegółowe informacje o kategoriach można znaleźć tutaj.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem oraz wypełnienie i wysłanie do nas Formularza zgłoszeniowego.

Termin rejestracji kończy się 31 grudnia 2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
sles for arm

Premiera systemu SUSE Linux Enterprise Server dla serwerów z procesorami ARM

Następny post

Poczta @linux.pl – wprowadzenie terminów ważności kont e-mail

Powiązane posty