Linux Polska pierwszym SUSE Platinum Partner w Polsce

Linux Polska

Linux Polska – ekspert w zakresie projektowania i wdrożeń innowacyjnych rozwiązań open source, jako pierwsza w Polsce uzyskała najwyższy status partnerstwa SUSE. To potwierdza pozycję Linux Polska jako największego centrum kompetencyjnego otwartych technologii w Polsce i regionie CEE. Obszary współpracy Linux Polska i SUSE to m.in.: konteneryzacja (np. Rancher), wdrażanie praktyk CI/CD, migracja aplikacji do chmury, systemy operacyjne Linux, zarządzanie infrastrukturą.

Pragniemy być dla naszych klientów wiarygodnym partnerem w pokonywaniu barier technologicznych i transformacji IT w oparciu o technologie open source. Współpracując ze światowymi liderami rozwiązań open source nieustannie aktualizujemy nasze kompetencje w obszarze konteneryzacji, DevOps, CI/CD, chmury hybrydowej, zarządzania infrastrukturą open source, baz danych i wielu innych. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom rozwiązania dostosowane do potrzeb biznesowych i skutecznie zaadaptować je do istniejącej infrastruktury – mówi Grzegorz Sułkowski, Wiceprezes Zarządu, Linux Polska.

Nadanie firmie Linux Polska statusu SUSE Platinum Partner, jako pierwszej w Polsce, to zaakcentowanie jej pozycji rynkowej oraz dostrzeżenie rzeczywistego zaangażowania w dostarczaniu rozwiązań odpowiadających na potwierdzone rynkowo potrzeby klientów. Szczególnie istotny jest wkład Linux Polska w adopcji technologii konteneryzacyjnej SUSE Rancher na polskim rynku – mówi Maciej Skrzypek, Channel Manager, SUSE Polska.

Rozwiązania SUSE umożliwiają naszym klientom realizację strategii IT w oparciu o wymagania biznesowe i najnowsze rozwiązania technologiczne w różnych obszarach – od centrum danych, konteneryzację, poprzez cloud, po edge computing, a w konsekwencji wdrożenie innowacyjnych usług, spełniających wymagania cyfrowych klientów i wyprzedzających konkurencję – kontynuuje Grzegorz Sułkowski.

Misją Linux Polska jest wspieranie klientów w pokonywaniu barier technologicznych i transformacji IT w oparciu o technologie open source. Firma koncentruje się na innowacyjności, rozwoju kompetencji własnych oraz transferze wiedzy do zespołów klienta. Architekci Linux Polska aktywnie uczestniczą w społeczności open source. Obszary jej specjalizacji to m.in.: migracja do open source, konteneryzacja aplikacji, hybrid cloud, DevOps, bazy danych, middleware, automatyzacja. W zakresie aktywności spółki znajdują się usługi konsultingowe, wdrożeniowe i utrzymaniowe, czy projektowanie architektur.

Portfolio klientów firmy stanowią największe polskie przedsiębiorstwa i instytucje publiczne: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości, UKNF, BGK, ZUS, ARiMR, PZU, Warta, mBank, Orange. Z usług inżynierskich Linux Polska korzystają przedsiębiorstwa z takich krajów jak np.: Szwajcaria, Szwecja, Niemcy, Włochy, Węgry, Zjednoczone Emiraty Arabskie, czy Katar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Nala: nowy, lepszy apt

Następny post

Nushell – powłoka z nowym pomysłem

Powiązane posty
Steve Ballmer

Półżartem – czarny dzień dla Linuksa? Steve Ballmer odchodzi!

W ostatni piątek Steve Ballmer poinformował o swoim przejściu na emeryturę. Piastujący od 2000 roku stanowisko szefa Microsoftu charyzmatyczny Ballmer przekornie nazywany był często przyjacielem Linuksa. Negatywne kampanie marketingowe oraz nieudane wydanie systemu Windows Vista przyczyniły się wbrew zamierzeniom do większej popularności Linuksa. Ostatnie kontrowersje wokół intefejsu Metro w Windows 8 oraz usłudze SmartScreen - zbierającej informacje o każdej aplikacji instalowanej w systemie i wysyłającej je do firmy Microsoft, zdaniem wielu osób znów mogą przyczynić się do wzrostu zainteresowania systemami Linux i Mac OS.

Co ciekawe po ogłoszeniu rezygnacji Ballmera ze stanowiska akcje Microsoftu na giełdzie momentalnie wzrosły - czyżby to był "czarny dzień" dla Linuksa? :)

Więcej...