Czas na XIII P.I.W.O.!

Już za dwa tygodnie Poznańska Impreza Wolnego Oprogramowania – zapraszamy!   W trakcie Imprezy, odbywającej się w sobotą 28 kwietnia na Politechnice Poznańskiej, będziecie mieli okazję posłuchać serii pasjonujących wystąpień w tematyce Wolnego Oprogramowania i Open Source. Jak co roku, w programie Imprezy będą zarówno prezentowane rozwiązania techniczne oparte na otwartoźródłowym oprogramowaniu, jak i pojawią się wystąpienia przybliżające korzyści z Wolności Oprogramowania.  
P.I.W.O. już po raz dwunasty!
Na starcie PIWO bierzemy w obroty chmury – startujemy od wystąpienia pokazującego jak uruchamiać swój kod bez martwienia się o infrastrukturę, dalej będziemy zaglądać w to jak chmura działa – prelegent Allegro opowie o równoważeniu obciążenia używając narzędzi Open Source.
 
Po krótkiej przerwie w programie mamy zderzenie Free Software i Open Source – o działalności FSFE opowiedzą wolontariusze jej polskego oddziału, a o prowadzeniu firmy zarabiającej na Otwartym Oprogramowaniu opowie Robert Patryka.
 
Krótko przed przerwą na pizzę zrobimy wycieczkę w stronę Open Source w IoT – Antmicro przedstawi autorskie (i oczywiście otwarte!) rozwiązanie pozwalające na łatwy rozwój i testowanie sieciowych aplikacji dla IoT. 
 
Po południu prelegentka Linux Proffesional Institute przedstawi przegląd narzędzi DevOpsowych, a następnie Adam Przybyła pomoże Wam spojrzeć na nowo jak rozwój chmur wrócił tekstowy interfejs użytkownika na właściwe miejsce. 
 
Pod koniec zatrzymamy się jeszcze na chwilę na bezpieczeństwie pytając, czy można wierzyć w twórcom oprogramowania na słowo.
 
Ostatnie wystąpienie, dla nabrania apetytu na organizowane zaraz po P.I.W.O. LAN party, zrobi przegląd otwartoźródłowych gier – szczególnie tych które nawet mimo gorszej grafiki dają lepszą frajdę niż to co da się dostać w sklepach.
Równolegle od Imprezy, Linux Proffesional Institute będzie organizować egzaminy certyfikujące LPIC w promocyjnej cenie (Linux Essentials, DevOps Tool Engineer and LPIC z prawie 50% zniżką). Czekać na was będą stoiska m.in. Allegro, FSFE i Tenesys.
Impreza jest rozłożona na całą sobotę tak, żebyście mieli czas w przerwach poznać innych Uczestników i porozmawiać z nimi przy gorącej kawie, herbacie, ciastkach i pizzy.
Uczestnictwo w Imprezie jest bezpłatne dzięku wsparciu finansowemu od naszych sponsorów – Allegro, Antmicro, Nordcloud, Setapp i Tenesys.
Zapraszamy na PIWO – nie może Was zabraknąć!
Tegoroczną PIWO organizują Koła naukowe KN ŻUBR i KN SKiSR pod honorowym patronatem Politechniki Poznańskiej

Poprzedni post
logo OSD

11. Konferencja Open Source Day – największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie dedykowane otwartym technologiom już w maju w Warszawie

Następny post
OSEC logo2x

OSEC FORUM 2018 – druga edycja nieKonferencji dla specjalistów i menedżerów IT

Powiązane posty
OSEC logo2x

Ostatnie dni rejestracji na bezpłatną nieKonferencję IT

OSEC Forum to coroczne spotkanie ekspertów IT z pasjonatami, profesjonalistami, menadżerami i administratorami. Edycja 2018 odbędzie się już 5 czerwca w Warszawie. Szczegółowa agenda oraz sylwetki prelegentów dostępne na www.osecforum.pl

W tym roku wydarzenie jest tym bardziej wyjątkowe, gdyż po blisko dwudziestu latach zajadłej wojny między producentami oprogramowania, a ruchem Wolnego i Otwartego Oprogramowania, dochodzi do sytuacji niebywałej. Microsoft, dotychczas największy wróg środowisk OpenSource został sponsorem OSEC Forum 2018. Razem z przedstawicielami konkurencyjnych firm, jak Red Hat (lider rozwiązań OpenSource) opowiadać będą, jak można budować rozwiązania IT korzystając ze swoich narzędzi i jak dobrze pracują one z narzędziami partnera.

Więcej...

Pierwszy Informatyczny Puchar Beskidów zakończony – podsumowanie

16 lutego 2016 odbył się pierwszy Informatyczny Puchar Beskidów - zawody jedyne w swoim rodzaju w skali ogólnopolskiej. Do Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej przyjechali uczestnicy z całej Polski, którzy zmagali się o tytułowy puchar w trzech kategoriach konkursowych: programowaniu, grafice oraz projekcie informatycznym. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wysokie wyniki testów wiedzy oraz burzliwe obrady każdej z komisji.

Więcej...