Linux… 22 lata później

22 lat temu Linus Torvalds zamieścił słynną już wiadomość o stworzeniu przez niego nowego systemu – mającego być darmowym i amatorskim odpowiednikiem Miniksa. Wczoraj przy okazji rocznicy Linus nawiązał nieco sentymentalnie do tamtej informacji, przy okazji zapowiadając w przeciągu tygodnia wydanie wersji 3.11 jądra Linuksa.

Informacja Linusa na Google+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Amarok 2.8 wydany

Następny post
Steve Ballmer

Półżartem – czarny dzień dla Linuksa? Steve Ballmer odchodzi!

Powiązane posty

Grsecurity wstrzymuje publiczną publikację stabilnych łat

Projektu grsecurity przedstawiać nie trzeba - jest on rozwijany od ponad 14 lat i stanowi podstawę bezpieczeństwa wielu systemów, szczególnie serwerów. Na stronie projektu ukazała się właśnie informacja o wstrzymaniu od 9 września publicznej publikacji stabilnych wydań łat bezpieczeństwa. Ma to związek z nieustannym naruszaniem praw autorskich grsecurity oraz łamaniem licencji GPL przez kilka firm związanych z systemami wbudowanymi.

Więcej...

BcacheFS – system plików dla dysków SSD

Kent Overstreet - były programista Google, stworzył system plików, który w założeniach ma być wydajny i niezawodny jak ext4 i xfs oraz funkcjonalny jak btrfs i zfs.

Jak wiadomo szeroko stosowane dyski SATA są pojemne i tanie, ale niezbyt szybkie, z kolei szybkie dyski SSD relatywnie drogie w stosunku do ich pojemności. Wskazane by było aby połączyć w sposób transparentny korzyści obu technologii w jedno sensowne rozwiązanie. 

Więcej...