IBM wprowadza nowe rozwiązania dla systemu Linux

Warszawa, 17 sierpnia 2015 r. – Firma IBM ogłosiła wprowadzenie nowych serwerów LinuxONE oraz dedykowanego im zestawu otwartych aplikacji i narzędzi branżowych. Dzięki rozwinięciu oferty mainframe, jej klienci będą mogli korzystać z bezpiecznych i wydajnych rozwiązań stworzonych z myślą o analityce biznesowej i działaniu w środowisku chmur hybrydowych. Dodatkowo IBM udostępnił chmurę dla deweloperów oraz kody źródłowe oprogramowania, co pozwoli na tworzenie nowych aplikacji.
Informacja prasowa firmy IBM Polska Sp. z o.o.

 

Piętnaście lat temu IBM rozpoczął wprowadzanie Linuksa na swoje serwery mainframe, a dziś korzysta z nich co trzeci klient firmy stosujący maszyny tej klasy – mówi Maciej Gruczyński, IBM. – Jednocześnie zwiększamy nasze zaangażowanie w obszarze otwartych rozwiązań łącząc najlepsze oprogramowanie z najbardziej zaawansowanym sprzętem, co umożliwia obsługę systemów mobilnych i chmur hybrydowych. Dzięki wykorzystaniu Linuksa na serwerach mainframe uzyskujemy możliwości znacznie przekraczające te, które oferują powszechnie stosowane architektury serwerowe, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo i moc obliczeniową – dodaje.

 

LinuxONE – najbardziej zaawansowana platforma klasy enterprise

Z myślą o średnich i dużych przedsiębiorstwach, IBM wprowadził LinuxONE, czyli zestaw rozwiązań obejmujący sprzęt, oprogramowanie i usługi. W jego skład wchodzą dwa systemy. Pierwszy z nich – LinuxONE Emperor wykorzystuje serwery IBM z13, dzięki czemu jest najbardziej zaawansowanym systemem Linux na świecie wykorzystującym najszybszy dostępny procesor. W efekcie jest w stanie analizować transakcje w czasie rzeczywistym i zapobiegać na bieżąco oszustwom. System jest skalowalny do 8 tysięcy maszyn wirtualnych lub tysięcy kontenerów – to więcej niż jakikolwiek system oparty na Linuksie. Z kolei LinuxONE Rockhopper to rozwiązane dla klientów z rynków wschodzących, którym zależy na szybkości, bezpieczeństwie i niezawodności serwera, ale mają na niego ograniczone zasoby.

 

Serwery LinuxONE to najbezpieczniejsze rozwiązania oparte na systemie Linux, dysponujące zaawansowanymi możliwościami szyfrowania zarówno w warstwie sprzętowej, jak i oprogramowania, gwarantując poufność danych klienta i przetwarzanych transakcji. Nie tylko zapewniają większe bezpieczeństwo w porównaniu do rozwiązań wyposażonych w klucze nieszyfrowane, ale i do 28 razy większą wydajność niż standardowe technologie z kluczami szyfrowanymi. 

 

Nowe otwarte oprogramowanie i narzędzia branżowe dla serwerów mainframe

Nowe serwery LinuxONE oraz z Systems będą również w stanie obsługiwać najważniejsze otwarte aplikacje i narzędzia branżowe, w tym Apache Spark, Node.js, MongoDB, MariaDB, PostgreSQL oraz Chef. Są one w stanie działać płynnie na maszynach mainframe, podobnie jak na innych platformach, a ich obsługa nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności.

Serwery LinuxOne będą również zapewniały wirtualizację dzięki zgodności z hipernadzorcami KVM oraz SUSE, z kolei Canonical planuje udostępnić dystrybucję Ubuntu na LinuxOne oraz z Systems.

 

IBM wspiera rozwój otwartego oprogramowania

Jako wkład w “Open Mainframe Project” realizowany przez Linux Foundation, IBM udostępnił około pół miliona linii kodu. W głównej mierze pochodzi on z oprogramowania do analityki predykcyjnej i pozwala deweloperom na rozwój własnych aplikacji.

Kolejnym działaniem mającym na celu rozwój środowiska otwartego oprogramowania przez IBM było stworzenie chmury LinuxONE Developer Cloud. Funkcjonuje ona jako wirtualny silnik R&D umożliwiający tworzenie, testowanie i wdrażanie aplikacji, w tym mobilnych i działających w chmurach hybrydowych.

 

Więcej informacji o IBM: www.ibm.pl

20532995222 58c29423ce o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

NetIQ Privileged Account Manager 3.0 zarządza tożsamościami uprzywilejowanymi

Następny post

PC-BSD 10.2 wydane

Powiązane posty

Linux zdominował superkomputery

To, że kiedyś nastąpi ten dzień było prawie pewne. Ostatnie dwie "nielinuksowe" maszyny - chińskie komputery IBM POWER, pracujące pod kontrolą systemu AIX wypadły właśnie z najnowszego (listopad 2017) zestawienia superkomputerów i tym samym Top500 najmocniejszych serwerów  składa się tylko z maszyn kontrolowanych przez Linuksa!

Więcej...

Google wypuściło na rynek inteligentny router WiFi oparty o Gentoo

Google wraz z firmą TP-Link udostępniły bazujący na Gentoo Linux router o nazwie OnHub - z wbudowanymi 13 antenami WiFi, anteną Bluetooth oraz ZigBee. Całość może być kontrolowana za pomocą mobilnej aplikacji dla Androida oraz iOS.

Kosztujący 200 USD router ma potencjalnie służyć jako domowe centrum sterowania inteligentnymi urządzeniami, a pod koniec roku Google planuje wypuścić kolejne urządzenia spod znaku OnHub, tym razem przy współpracy z Asusem.

Więcej...