IBM wprowadza nowe rozwiązania dla systemu Linux

Warszawa, 17 sierpnia 2015 r. – Firma IBM ogłosiła wprowadzenie nowych serwerów LinuxONE oraz dedykowanego im zestawu otwartych aplikacji i narzędzi branżowych. Dzięki rozwinięciu oferty mainframe, jej klienci będą mogli korzystać z bezpiecznych i wydajnych rozwiązań stworzonych z myślą o analityce biznesowej i działaniu w środowisku chmur hybrydowych. Dodatkowo IBM udostępnił chmurę dla deweloperów oraz kody źródłowe oprogramowania, co pozwoli na tworzenie nowych aplikacji.
Informacja prasowa firmy IBM Polska Sp. z o.o.

 

Piętnaście lat temu IBM rozpoczął wprowadzanie Linuksa na swoje serwery mainframe, a dziś korzysta z nich co trzeci klient firmy stosujący maszyny tej klasy – mówi Maciej Gruczyński, IBM. – Jednocześnie zwiększamy nasze zaangażowanie w obszarze otwartych rozwiązań łącząc najlepsze oprogramowanie z najbardziej zaawansowanym sprzętem, co umożliwia obsługę systemów mobilnych i chmur hybrydowych. Dzięki wykorzystaniu Linuksa na serwerach mainframe uzyskujemy możliwości znacznie przekraczające te, które oferują powszechnie stosowane architektury serwerowe, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo i moc obliczeniową – dodaje.

 

LinuxONE – najbardziej zaawansowana platforma klasy enterprise

Z myślą o średnich i dużych przedsiębiorstwach, IBM wprowadził LinuxONE, czyli zestaw rozwiązań obejmujący sprzęt, oprogramowanie i usługi. W jego skład wchodzą dwa systemy. Pierwszy z nich – LinuxONE Emperor wykorzystuje serwery IBM z13, dzięki czemu jest najbardziej zaawansowanym systemem Linux na świecie wykorzystującym najszybszy dostępny procesor. W efekcie jest w stanie analizować transakcje w czasie rzeczywistym i zapobiegać na bieżąco oszustwom. System jest skalowalny do 8 tysięcy maszyn wirtualnych lub tysięcy kontenerów – to więcej niż jakikolwiek system oparty na Linuksie. Z kolei LinuxONE Rockhopper to rozwiązane dla klientów z rynków wschodzących, którym zależy na szybkości, bezpieczeństwie i niezawodności serwera, ale mają na niego ograniczone zasoby.

 

Serwery LinuxONE to najbezpieczniejsze rozwiązania oparte na systemie Linux, dysponujące zaawansowanymi możliwościami szyfrowania zarówno w warstwie sprzętowej, jak i oprogramowania, gwarantując poufność danych klienta i przetwarzanych transakcji. Nie tylko zapewniają większe bezpieczeństwo w porównaniu do rozwiązań wyposażonych w klucze nieszyfrowane, ale i do 28 razy większą wydajność niż standardowe technologie z kluczami szyfrowanymi. 

 

Nowe otwarte oprogramowanie i narzędzia branżowe dla serwerów mainframe

Nowe serwery LinuxONE oraz z Systems będą również w stanie obsługiwać najważniejsze otwarte aplikacje i narzędzia branżowe, w tym Apache Spark, Node.js, MongoDB, MariaDB, PostgreSQL oraz Chef. Są one w stanie działać płynnie na maszynach mainframe, podobnie jak na innych platformach, a ich obsługa nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności.

Serwery LinuxOne będą również zapewniały wirtualizację dzięki zgodności z hipernadzorcami KVM oraz SUSE, z kolei Canonical planuje udostępnić dystrybucję Ubuntu na LinuxOne oraz z Systems.

 

IBM wspiera rozwój otwartego oprogramowania

Jako wkład w “Open Mainframe Project” realizowany przez Linux Foundation, IBM udostępnił około pół miliona linii kodu. W głównej mierze pochodzi on z oprogramowania do analityki predykcyjnej i pozwala deweloperom na rozwój własnych aplikacji.

Kolejnym działaniem mającym na celu rozwój środowiska otwartego oprogramowania przez IBM było stworzenie chmury LinuxONE Developer Cloud. Funkcjonuje ona jako wirtualny silnik R&D umożliwiający tworzenie, testowanie i wdrażanie aplikacji, w tym mobilnych i działających w chmurach hybrydowych.

 

Więcej informacji o IBM: www.ibm.pl

20532995222 58c29423ce o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

NetIQ Privileged Account Manager 3.0 zarządza tożsamościami uprzywilejowanymi

Następny post

PC-BSD 10.2 wydane

Powiązane posty

Pierwszy w Polsce telefon z Firefox OS w sprzedaży od 12 lipca

Polski oddział T-Mobile już jutro, 12 lipca, zaoferuje w sprzedaży Alcatel One Touch Fire - pierwszy w naszym kraju smartfon z systemem operacyjnym Firefox OS. Telefon dostępny będzie w ofercie na kartę za 404 zł (w tym 90 zł na rozmowy i starter za 5 zł) lub za 1 zł w różnych taryfach abonamentowych. Aktualizacja: telefon można już nabyć na www.t-mobile.pl/pl/firefox.

Więcej...