64-bitowa architektura ARM ma obsługę w ramach openSUSE Build Service

openSUSE Build Service  (OBS) to kompletne rozwiązanie do tworzenia oprogramowania działającego na różnych systemach operacyjnych i platformach sprzętowych. Przykładowo można w nim utworzyć pojedynczy pakiet oprogramowania gotowy do uruchomienia w systemach openSUSE Leap 42.1, Centos 7.x czy SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 1 działających na platformach x86-64, ARM64, Power czy z Systems. Bez usługi openSUSE Build Service niezmiernie trudno byłoby zarządzać tak różnymi definicjami kompilacji. openSUSE Build Service zyskał teraz większą wydajność w przypadku 64-bitowej architektury ARM dzięki udostępnieniu serwerów przez firmę Applied Micro.
opensuse buildservice logo

 

openSUSE Build Service pozwala na tworzenie pakietów zarówno dla SUSE Linux Enterprise, a także dystrybucji Arch, Debian, Fedora, Scientific Linux, RHEL, CentOS, Ubuntu i innych.

W ramach openSUSE Build Service (https://build.opensuse.org) obsłużono już 42,950 projektów, w ramach których zbudowano 343,619 pakietów oprogramowania oraz 65,134 repozytoria. Z narzędzia do tej pory skorzystało 43,889 zarejestrowanych programistów i deweloperów. 

 

“Wsparcie ze strony Applied Micro jest istotne, ponieważ daje społeczności lepszy dostęp do wspólnej platformy kompilacji, teraz obejmującej również 64-bitową technologię ARM, do której prawdopodobnie nie mieli oni wcześniej dostępu” – powiedział David Byte, starszy strateg ds. technologii w firmie SUSE. “Dodatkowy sprzęt zapewnił duże wsparcie, jako że zapotrzebowanie na rozwiązania oparte na 64-bitowej architekturze ARM rośnie, co można wyraźnie zaobserwować wśród naszych klientów. Wierzymy, że to dopiero pierwszy krok w zwiększaniu dotychczasowej wydajności kompilacji i rozwoju tego szybko zmieniającego się środowiska”.

 

Adrian Schroter, kierownik projektu openSUSE Build Service, powiedział: “Mamy zapewnioną bezpośrednią obsługę kompilacji w kolejnej architekturze procesorowej. Pozwoli to znacznie skrócić cykle tworzenia programowania oraz wyeliminować konieczność emulacji architektury ARM, która była dotychczas niezbędna w ramach usług OBS”.

 

Informacje o programie partnerskim ARM firmy SUSE oraz obsłudze procesorów serwerowych w 64-bitowej architekturze ARM można znaleźć na stronie www.suse.com/arm

Poprzedni post

Open Source Day 2016 – ostatnie miejsca

Następny post

Ubuntu 16.04 LTS Xenial Xerus z ZFS i nowym formatem pakietów Snap

Powiązane posty

Google Chrome kończy wsparcie dla starszych i 32-bitowych dystrybucji Linuksa

Użytkownicy przeglądarki Google Chrome na 32-bitowych wersjach Linuksa powinni już teraz rozpocząć przesiadkę na inną przeglądarkę lub na otwartą wersję Chrome - Chromium. Już jakiś czas temu Google zapowiedziało zakończenie wsparcia od marca 2016 roku dla Ubuntu 12.04 LTS (posiadającego wsparcie Canonical do połowy 2017 roku), Debiana 7 (Wheezy) oraz dla wszystkich 32-bitowych wersji Linuksa. Od niedawna użytkownikom tych systemów pokazuje się komunikat o końcu wsparcia dla ich systemów zaraz po uruchomieniu przeglądarki.

Więcej...