OpenSource opanował rynek i zmienia świat

Kilka dni po corocznej nieKonferencji OSEC Forum, analizujemy i podsumowujemy trendy w IT. Największy gracz w IT dołączył do Społeczności Open Source, a miliony deweloperów wspólnie budują lepszą, bezpieczniejszą przyszłość. Tak, w kilku słowach, można opisać przesłanie wykładów i dyskusji podczas Forum 2018.
OSEC logo2x

Piotr Baranowski, CTO OSEC, mówił zaczynając OSEC Forum 2018: „Czy mamy się czegoś bać? Nie. Ja odpuściłem sobie tę nadzieję, że będzie kiedyś rok Linuxa na Desktopie. Nie będzie. Informatyka się zmieniła. Wszyscy biegacie z urządzeniami mobilnymi. Open Source jest wszędzie. Zwycięstwo nie polega na tym, żeby zniszczyć przeciwnika. Zwycięstwo polega na tym żeby skruszyć jego zimne serce i przeciągnąć na swoją stronę. Wydaje mi się, że to się udało”.

 

Krzysztof Rocki, Senior Regional Manager w regionie CEE w Red Hat, dostrzegł, że najtrudniejszymi zadaniami, postawionymi szefom największych korporacji, są praca w chmurze, budowa aplikacji oraz optymalizacja i przyspieszenie wdrożenia projektów. OpenSource świetnie sobie z tym radzi. Krzysztof Rocki ostrzega przed zapędzeniem „w ślepą uliczkę zależności” technologicznych, produktowych. „Nie dajcie się zamknąć, nie dajcie się spudełkować” – mówi. Przypomina, że Open Source i jego Community to „Siła, alternatywa i podwalina. To ruch, który funkcjonuje” i może więcej. „Świat się zmienia, a my zmieniamy się razem z tym światem”.

 

Jednym z partnerów wydarzenia był Microsoft, który otwiera swoje najnowsze projekty wspierając finansowo Społeczność i czerpiąc z jej dokonań. Usług wywodzących się ze świata OpenSource w portfolio firmy jest coraz więcej.

 

Gdybyście dziś weszli na strony z ofertami pracy w Microsoft, to jest 982 pozycje na całym świecie, które stricte w swoim opisie mają hasło OpenSource. Szukamy ludzi, którzy będą rozwijali tę technologię. Sama drużyna ADS to ok 200 inżynierów, którzy wywodzą się ze społeczności MySQL Szukamy także ludzi, którzy będą pomagali tym największym klientom odnaleźć swoją drogę opensoursową do chmury, a także będą integrować środowisko. – mówił Łukasz Foks z Microsoft, otwierając nieKonferencję.

 

Na zakończenie Filip Gontarz, CEO OSEC i OMEC dodał: “Przyszłość to nie tylko rozwój technologii. Nie jest on możliwy bez ciągłej transformacji metodyk zarządczych. Prawidłowe zarządzanie jest niezbędne do osiągniecia sukcesu. A tego życzymy sobie, Naszym Partnerom i Klientom. Pomagamy Im go osiągnąć.”.

 

OSEC Forum to coroczne spotkanie profesjonalistów i ekspertów IT środowiska OpenSource.

W kilku salach równocześnie, przez ponad 7 godzin, odbywały się inspirujące warsztaty. Prelegenci poruszali takie tematy jak praca w chmurze, ruch DevOps, maszyny wirtualne i cyberbezpieczeństwo oraz wiele innych. Streaming z całego wydarzenia można zobaczyć na kanale YouTube firmy OSEC. Kolejne Forum już za 360 dni! Zapraszamy 4 czerwca 2019.

 

Relacja z tegorocznej edycji : https://youtu.be/cmAOlGw5lCQ

 

{source}
<iframe width=”730″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/cmAOlGw5lCQ” frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen></iframe>
{/source}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
logo OSD

Za nami 11 konferencja Open Source Day

Następny post
SUSE Logo Green Vert

SUSE ogłasza plany działania jako w pełni niezależna firma

Powiązane posty
OSEC logo2x

OSEC FORUM 2018 – druga edycja nieKonferencji dla specjalistów i menedżerów IT

Po raz drugi firma OSEC zaprasza na bezpłatną nieKonferencję dla profesjonalistów IT. Tegoroczna edycja odbędzie się 5 czerwca w Warszawie. To inspirujące spotkanie dla pasjonatów, programistów, sysAdministratorów, ale także managerów czy nawet studentów.  Wśród tematów przewodnich będzie zarówno szeroko pojęty DevOps, czyli automatyzacja, konteneryzacja, programowanie zwrotne/wsteczne, jak i nowoczesne zarządzanie w IT, czyli Praxis, VeriSM, ITIL + TRIM. Obecne będą też inne „gorące” kwestie.

Więcej...
OSEC logo2x

Ostatnie dni rejestracji na bezpłatną nieKonferencję IT

OSEC Forum to coroczne spotkanie ekspertów IT z pasjonatami, profesjonalistami, menadżerami i administratorami. Edycja 2018 odbędzie się już 5 czerwca w Warszawie. Szczegółowa agenda oraz sylwetki prelegentów dostępne na www.osecforum.pl

W tym roku wydarzenie jest tym bardziej wyjątkowe, gdyż po blisko dwudziestu latach zajadłej wojny między producentami oprogramowania, a ruchem Wolnego i Otwartego Oprogramowania, dochodzi do sytuacji niebywałej. Microsoft, dotychczas największy wróg środowisk OpenSource został sponsorem OSEC Forum 2018. Razem z przedstawicielami konkurencyjnych firm, jak Red Hat (lider rozwiązań OpenSource) opowiadać będą, jak można budować rozwiązania IT korzystając ze swoich narzędzi i jak dobrze pracują one z narzędziami partnera.

Więcej...