SUSE ogłasza plany działania jako w pełni niezależna firma

SUSE Logo Green Vert

NORYMBERGA, Niemcy – 2 lipca 2018 r. – Firma SUSE ogłosiła plany współpracy z partnerem inwestycyjnym EQT, aby kontynuować już jako niezależny biznes dynamiczny rozwój firmy, realizację obranej strategii i ekspansję produktów. Zakończenie przejęcia SUSE od firmy Micro Focus przez EQT wymaga jeszcze zgody udziałowców firmy Micro Focus oraz zatwierdzenia przez odpowiednie organy regulacyjne. Oczekuje się, że przejęcie nastąpi na początku 2019 r.

Po siedmiu latach ciągłego rozwoju biznesu, SUSE zostanie przejęte od firmy Micro Focus przez EQT – inwestora zorientowanego na rozwój, posiadającego duże doświadczenie w branży oprogramowania komputerowego. SUSE działając w ramach struktur firmy Micro Focus, bardzo się rozwinęła dzięki jej wsparciu i inwestycjom, umacniając swoją pozycję jako wiodącego dostawcy oprogramowania open source dla infrastruktury zdefiniowanej jako oprogramowanie (SDI) oraz rozwiązań do dostarczania aplikacji.

Należy spodziewać się, że SUSE dzięki współpracy z EQT będzie dobrze przygotowana do wykorzystywania świetnych możliwości rynkowych zarówno w obszarze systemu operacyjnego Linux, jak i nowych grup produktów ze świata open source. Pod kierownictwem Nilsa Brauckmanna, prezesa zarządu, SUSE przejdzie do kolejnego etapu rozwoju i po zakończeniu transakcji będzie działać globalnie jako niezależna firma. W celu zapewnienia ciągłości działania SUSE bez zmian pozostaną wszelkie sprawy związane z zatrudnieniem, relacjami z klientami, umowy partnerskie, oferta usługowa i produktowa, zaangażowanie w prowadzone projekty open source oraz wsparcie dla kluczowych społeczności open source.

Informacje o firmie SUSE

SUSE, pionier oprogramowania open source, jest dostawcą niezawodnej infrastruktury sterowanej oprogramowaniem (SDI, Software-Defined Infrastructure) oraz rozwiązań służących do dostarczania aplikacji, zapewniając przedsiębiorstwom większą kontrolę i elastyczność. Ponad 25lat doświadczeń inżynierskich, doskonały serwis i niezrównany ekosystem partnerów zapewniają najwyższą jakość produktów i pomocy technicznej, które pozwalają klientom zapanować nad złożonością systemów, obniżać koszty i zapewnić niezawodność działania newralgicznych usług. Trwałe relacje pozwalają nam dopasować się do potrzeb klientów i dostarczać im nowatorskie rozwiązania potrzebne do odnoszenia sukcesów – dziś i w przyszłości. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.suse.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
OSEC logo2x

OpenSource opanował rynek i zmienia świat

Następny post

Informatyczne targi pracy V edycja IT Career Summit

Powiązane posty