Deepin 20

11 września 2020 roku wydano Deepin 20. Jest dystrybucją Linuksa, która ma dostarczyć elegancki i przyjazny dla użytkownika system. Wyposażono go w oryginalne środowisko graficzne o nazwie „Deepin Desktop Environment” (DDE), które używa technologii HTML5. Wyposażony jest także we własne aplikacje.
Deepin 20

 

 

 

Wygląd Deepin 20 został ujednolicony. Nastąpiło przeprojektowanie środowiska pulpitu wraz z aplikacjami. Dzięki temu możliwe było uzyskanie nowego wyglądu. Zaktualizowano też repozytorium bazowe do wersji z Debiana 10.5. System obsługuje dwa jądra – Kernel 5.4 i 5.7. Poprawiło to kompatybilność wraz ze stabilnością. Najnowsza wersja niniejszej dystrybucji używa nowego programu uruchamiającego i najnowszych preinstalowanych aplikacji. Lepsza jest także obsługa odcisków palców oraz bezpieczeństwo systemu, co robi na użytkowniku lepsze wrażenie.

 

Jeżeli dany komputer używa kart NVIDIA, są one wykrywane przez instalator systemu, który oferuje sterowniki pochodzące ze źródeł zamkniętych.

 

Obraz systemu można pobrać z: Download.

 

Źródła:

1. Deepin – strona oficjalna

2. Strona oficjalna – wydanie Deepin 20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
LFS logo

Linux From Scratch 10.0

Następny post
4MLinux 34.0

4MLinux 34.0

Powiązane posty

Ubuntu 17.04 (Zesty Zapus) bez partycji swap

Zgodnie z półrocznym cyklem wydawniczym ukazało się nowe wydanie Ubuntu - oznaczone numerem 17.04, o nazwie kodowej Zesty Zapus (w wolnym tłumaczeniu Skoczna Skoczomyszka). Jest to wersja o krótkim wsparciu technicznym, które trwa jedynie 9 miesięcy. Od strony wizualnej wiele zmian nie zobaczymy, nieco więcej znajdziemy w warstwie systemowej.

Więcej...
Alpine Linux logo

Alpine Linux 3.13.0

14 stycznia 2021 roku wydano nową wersję Alpine Linux 3.13.0. Jest on rozwijaną przez skupioną wokół projektu społeczność dystrybucją Linuksa. System posiada małe rozmiary i jest zorientowany na bezpieczeństwo oraz przeznaczony do użytku dla routerów, firewalli, sieci VPN, boxów VoIP i serwerów.

Więcej...