Deepin 20

11 września 2020 roku wydano Deepin 20. Jest dystrybucją Linuksa, która ma dostarczyć elegancki i przyjazny dla użytkownika system. Wyposażono go w oryginalne środowisko graficzne o nazwie „Deepin Desktop Environment” (DDE), które używa technologii HTML5. Wyposażony jest także we własne aplikacje.
Deepin 20

 

 

 

Wygląd Deepin 20 został ujednolicony. Nastąpiło przeprojektowanie środowiska pulpitu wraz z aplikacjami. Dzięki temu możliwe było uzyskanie nowego wyglądu. Zaktualizowano też repozytorium bazowe do wersji z Debiana 10.5. System obsługuje dwa jądra – Kernel 5.4 i 5.7. Poprawiło to kompatybilność wraz ze stabilnością. Najnowsza wersja niniejszej dystrybucji używa nowego programu uruchamiającego i najnowszych preinstalowanych aplikacji. Lepsza jest także obsługa odcisków palców oraz bezpieczeństwo systemu, co robi na użytkowniku lepsze wrażenie.

 

Jeżeli dany komputer używa kart NVIDIA, są one wykrywane przez instalator systemu, który oferuje sterowniki pochodzące ze źródeł zamkniętych.

 

Obraz systemu można pobrać z: Download.

 

Źródła:

1. Deepin – strona oficjalna

2. Strona oficjalna – wydanie Deepin 20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post
LFS logo

Linux From Scratch 10.0

Następny post
4MLinux 34.0

4MLinux 34.0

Powiązane posty
Simplicity Linux 20.1

Simplicity Linux 20.1

5 lutego 2020 wydano Simplicity Linux 20.1. Jest on oparty na BusterDog, który bazuje na Debianie Buster. Jest w nim używany „elogind” zamiast „systemd”. Domyślnym rodzajem pulpitu jest Cinnamon. W najnowszej wersji został zainstalowany PulseAudio zamiast ALSA, która powodowała problemy z kilkoma nowoczesnymi aplikacjami.

Więcej...

Kali Linux 2.0 wydany

Ukazała się druga wersja Kali Linux - dystrybucji będącej kontynuacją Backtracka, bazującej na Debianie Testing i przeznaczonej do penetracyjnych testów bezpieczeństwa. Jak zapewniają twórcy jest to najbardziej znaczące wydanie Kali od 2013 roku.

Jedną z najważniejszych zmian jest zmiana planu wydawniczego na ciągły, bazujący na Debianie Testing - pakiety są na bieżąco aktualizowane z repozytoriów Debiana zaraz po ich ukazaniu się (oraz po weryfikacji, że się nadają do instalacji). Zintergrowane z systemem nowe narzędzie ma sprawdzać codziennie dostępność nowych wersji oprogramowania i raportować w przypadku konieczności aktualizacji.

 

Więcej...
Linux Lite uefi 5 0

Linux Lite 5.0

31 maja wydano nową wersję Linux Lite 5.0 o nazwie kodowej „Emerald”. Jest to przyjazna dla użytkownika i prosta dystrybucja systemu Linuks. Jest oparty na Ubuntu 20.04 LTS. Domyślny pulpit stanowi środowisko graficzne Xfce.

Więcej...