Linux From Scratch 10.0

2 września 2020 roku wydano nową wersję Linux From Scratch LFS 10.0. Jest on projektem dostarczającym użytkownikom informacji jak zbudować, krok po kroku własny system operacyjny oparty na jądrze Linuksa i pakietach źródłowych. Publikowana jest ona w formie bezpłatnej, otwarto źródłowej książki, dostępnej w formatach pdf i html (online).  
LFS logo

 

 

W niniejszym wydaniu Linux From Scratch wprowadzono pewne zmiany. Jedną z nich jest aktualizacja jądra Linuksa do wersji 5.8.3.

 

Inną zmianą jest aktualizacja 37 pakietów, w tym:

– toolchain glibc-2.32,

– gcc-10.2.0,

– binutils-2.35.

 

Można przeczytać tę książkę pod adresem: online lub ściągnąć z: Download.

 

Źródła:

1. Strona oficjalna Linux From Scratch

2. Strona oficjalna Linux From Scratch – nowości

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Tails 4 10 logo

Tails 4.10

Następny post
Deepin 20

Deepin 20

Powiązane posty

Firefox 40 przyniesie poprawę wydajności grafiki i odtwarzania filmów

Nowe, stabilne wydanie Firefoksa z numerem 40 już się szykuje, więc pewnie minie dzień, dwa zanim trafi do repozytoriów dystrybucji - ale na razie bazując na liście zmian wersji beta możemy zdradzić parę szczegółów co nas czeka w nadchodzącej wersji. Będzie parę istotnych zmian, w tym szczególnie ważne dla użytkowników Linuksa.

 

Ważną zmianą jest wprowadzenie ostrzeżeń dla rozszerzeń niepodpisanych cyfrowo i zweryfikowanych przez Mozillę. Dzięki temu instalując takie rozszerzenie użytkownik będzie informowany komunikatem o zagrożeniach wynikających z jego instalacji i producent odradza jego stosowanie. Dodatkowo sama zakładka do zarządzania rozszerzeniami została zmieniona wizualnie i dopasowuje się stylem do reszty zakładek z ustawieniami.

Więcej...

Ubuntu otworzyło źródła silnika Ubuntu One

Firma Canonical zamknęła swoją usługę rozproszonej przestrzeni dyskowej Ubuntu One już ponad rok temu, jednak teraz firma zadecydowała o udostępnieniu kodu silnika na licencji AGPLv3. Udostępniony kod służył do obsługi od strony serwera zdalnej i lokalnej synchronizacji plików użytkowników.

Jak informuje w komunikacie szef Usług Online - Martin Albisetti, jest to kod nad którym programiści Canonical spędzili parę lat ciężkiej pracy i ma nadzieję, że będzie użyteczny dla innych programistów, którzy będą mieli ochotę wdrożyć go do swoich projektów. Przez czas jaki upłynął od zamknięcia usługi kod został oczyszczony z kodu, który był specyficzny dla Ubuntu i mógł uniemożliwiać działanie w osobnym środowisku oraz z części komercyjnego kodu, który był również w kilku miejscach używany.

Więcej...