Tails 4.10

25 sierpnia 2020 roku wydano nową wersję Tails 4.10. Działa on w trybie „live” i pozwala na bezpieczne oraz anonimowe korzystanie z internetu. System ten bazuje na Debianie należacym do gałęzi stabilnej.
Tails 4 10 logo

 

 

 

W Tails 4.10 wprowadzono następujące zmiany:

– Tor Browser zaktualizowano do wersji 9.5.4,

– Tor w wersji 0.4.3.6,

– Electrum zaktualizowano z wersji 3.3.8 do 4.0.2,

– jądro Linux 5.7.10,

– ukryta została wiadomość powitalna podczas uruchamiania Thunderbirda.

 

Poprawiono też błędy związane z:

– obsługą adapterów USB Wi-Fi ze sprzętem Atheros AR9271,

– naprawione zostało podłączenie komputera przez USB z iPhone.

 

Automatyczne aktualizacje są dostępne od wersji Tails 4.2. Jeśli system nie wykonuje automatycznych aktualizacji lub nie uruchamia się po nich, należy dokonać aktualizacji ręcznej. Jeśli nowa wersja Tails zostanie zainstalowana zamiast aktualizacji, nastąpi utrata pamięci trwałej w pamięci USB.

 

Obrazy systemu w wersji 64-bitowej można ściągnąć z: Download.

 

Źródła:

1. Strona oficjalna Tails

2. Strona oficjalna Tails – nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Kali Linux 2020.3

Kali Linux 2020.3

Następny post
LFS logo

Linux From Scratch 10.0

Powiązane posty
suse chameleon

Service Pack 4 dla SUSE Linux Enterprise 11 jest już dostępny

Warszawa, 28 lipca 2015 r. – Firma SUSE udostępniła  Service Pack 4 dla systemu operacyjnego SUSE Linux Enterprise 11 (www.suse.com/promo/sle11sp4.html). Wprowadzone usprawnienia pozwolą na wykorzystanie w pełni mocy przetwarzania oraz innowacyjnych funkcji najnowocześniejszego sprzętu. Oprócz tego wprowadzone w SP4 usprawnienia skalowalności ułatwią obsługę przez SUSE Linux Enterprise 11 najbardziej wymagających obciążeń, takich jak bazy danych przetwarzane w pamięci.

SUSE Linux Enterprise 11 obsługuje pięć architektur sprzętowych – komputery z procesorami x86-32, AMD64, Intel 64, Intel Itanium, IBM Power oraz IBM z Systems – zaś najnowsze wydanie wzbogacono o optymalizacje dla rodzin procesorów Intel Xeon E7-8800/4800 v3, IBM z13 i IBM POWER8.

Więcej...

SUSE pomaga w walce z wirusem COVID-19

Do walki z wirusem COVID-19 staje też SUSE. Właśnie zapadła decyzja o natychmiastowym udostępnieniu systemu operacyjnego i technologii kontenerowych wszystkim producentom urządzeń medycznych wykorzystywanych w czasie pandemii do ratowania ludzi. 

SUSE będzie też świadczyć bezpłatnie usługi wsparcia technicznego oraz utrzymania dla swojego systemu operacyjnego i technologii kontenerowych, które będą wbudowane w te urządzenia medyczne i zarządzać nimi. Rozwiązania SUSE są dostępne już teraz, chodzi o to, by jak najbardziej przyspieszyć czas wprowadzania tych urządzeń na rynek przez ich producentów.

Więcej...