Wsparcie dla wirtualizacji KVM ułatwia korzystanie z Linuksa na komputerach mainframe

Warszawa, 17 sierpnia 2015 r. – Firma SUSE poinformowała, że SUSE Linux Enterprise Server jest pierwszym i do tej pory jedynym serwerowym systemem operacyjnym obsługiwanym przez KVM for IBM z Systems – niedawno przedstawione rozwiązanie wirtualizacyjne open source dla komputerów mainframe firmy IBM. Informacja ta zbiega się z wprowadzeniem przez IBM pakietu LinuxONE, nowej oferty systemów Linux dla komputerów mainframe serii z System.

 

Firma SUSE jako pierwsza zaoferowała dystrybucję systemu Linux dla komputerów mainframe. W ramach nawiązanej w roku 1999 współpracy z IBM (więcej:  www.suse.com/products/systemz/features/accelerate-innovation.html) rozwija system SUSE Linux Enterprise Server, by pracował perfekcyjnie jako system-gość na platformie IBM z Systems. Obecnie SUSE Linux Enterprise Server for System z pozostaje najchętniej wybieranym przez klientów systemem, umożliwiającym tworzenie bezpiecznych i niezawodnych serwerów wirtualnych w środowisku IBM z/VM. Pojawienie się zgodnego z nim rozwiązania KVM for IBM z Systems zwiększa dostępność i atrakcyjność komputerów mainframe dla klientów znających zalety systemu Linux i KVM.

 

“Najważniejszym efektem wspólnego wsparcia SUSE i IBM dla KVM na maszynach mainframe są wymierne korzyści dla klientów” – mówi Michael Miller, wiceprezes SUSE ds. globalnej współpracy i marketingu. – “W ścisłej współpracy z IBM odpowiadamy na potrzeby klientów i wykorzystujemy nowe możliwości maszyn z Systems, zapewniając użytkownikom większą swobodę wyboru i wprowadzając innowacje do jądra systemu Linux. KVM for IBM z Systems ułatwi przenoszenie obciążeń do środowiska mainframe i zachęci doświadczonych administratorów systemów x86 do odkrywania potencjału Linuksa na komputerach mainframe.”

 

Ross Mauri, dyrektor generalny IBM z Systems, mówi: – “Od 15 lat obserwujemy dynamiczny rozwój systemu Linux w środowisku mainframe. Klienci coraz lepiej rozumieją zalety połączenia Linuksa z niezrównaną wydajnością, bezpieczeństwem i dostępnością największych komputerów IBM. Wraz z udostępnieniem LinuxONE oraz KVM, IBM i SUSE otwierają przed użytkownikami Linuksa nowe obszary wydajności i niezawodności, jakie stworzyła  prosta, skuteczna i ekonomiczna wirtualizacji serwerów w środowisku mainframe.”

 

Więcej informacji o SUSE Linux Enterprise Server for System z można znaleźć pod adresem www.suse.com/systemz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

IBM i Canonical ogłosiły rozpoczęcie współpracy nad Ubuntu dla serwerów IBM

Następny post

Linux 4.2 w następnym tygodniu?

Powiązane posty
ExTiX 21.1

ExTiX 21.1

3 stycznia 2021 roku wydano nową wersję ExTiX 21.1. Jest on pochodzącą ze Szwecji dystrybucją Linuksa przeznaczoną na komputery typu desktop. Obecnie opiera się on na dystrybucji Deepin 20.1. W przypadku wcześniejszej instalacji „VirtualBox Guest Additions” możliwe jest również uruchomienie systemu w trybie pełnoekranowym w „VirtualBox”.

Więcej...

KaOS 2015.08

Deweloperzy dystrybucji KaOS poinformowali o wydaniu kolejnego wydania o numerze 2015.08. Nowe obrazy ISO oferują instalację systemu umożliwiającego uruchomienie Plasmy 5 w sesji Waylanda, zaś dystrybucja praktycznie w całości przeszła z Qt 4 na Qt 5.

Wśród najbardziej wartych odnotowania uaktualnień wersji można wymienić Xorg 1.17, Glib2 2.44.2, Qt 5.50, GCC 4.9.3, Linux 4.1.5 i Systemd 224.

Więcej...