BlackArch 2020.12.01

1 grudnia 2020 roku wydano nową wersję BlackArch 2020.12.01. Jest on specjalistyczną dystrybucją Linuksa, przeprowadzającą testy penetracyjne i bezpieczeństwa sieciowego. Została zbudowana na Arch Linuksie i jest z nim kompatybilna.
BlackArch Linux 01.12.2020

 

 

 

W niniejszej edycji systemu dokonano pewnych zmian. Pierwszą z nich jest dodanie nowych narzędzi w liczbie ponad 100. Zmieniona została także nazwa z „live iso” na „full iso”. Instalator blackarch został zaktualizowany do wersji 1.2.16. Obecnie system używa jądra Linuksa w wersji 5.9.11. Tworzenie ISO jest zaś obecnie dostosowywane do archiso. Natomiast niepotrzebne pliki zostały z niego usunięte.

 

Wiele pakietów zostało sprawdzonych i naprawionych. Vim posiada teraz zaktualizowane wtyczki i poprawione opcje konfiguracyjne. Pakiety, pakiety systemowe, narzędzia i pliki konfiguracyjne Blackarch również zaktualizowano. Uaktualniono także menu menadżera okien (openbox, fluxbox, awesome).

 

Obrazy systemu można pobrać z: Download

 

Źródła:

1. BlackArch – strona oficjalna

2. BlackArch – oficjalny blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
kali 2020.4 release 1

Kali Linux 2020.4

Następny post
Tails Free Download 4 14

Tails 4.14

Powiązane posty
suse aws

Amazon i SUSE przyspieszą migrację aplikacji SAP do Linuksa w chmurze AWS

SUSE poinformowała wczoraj o rozszerzeniu współpracy z firmą Amazon Web Services (AWS), która może już odsprzedawać oprogramowanie SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications bezpośrednio na platformie AWS Marketplace. Użytkownicy chmury AWS i systemów SAP uruchomionych na SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications - wiodącej platformie dla SAP HANA i SAP S/4HANA - otrzymają od firm AWS i SUSE zintegrowane wsparcie. Ponadto klienci AWS mogą kupować systemy SUSE Linux Enterprise na żądanie, płacąc tylko za to, z czego w określonym czasie korzystają. Współpraca SUSE i AWS ma na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania klientów na elastyczność wykorzystywanych środowisk IT i zapewnić korzyści finansowe z przeniesienia krytycznych aplikacji biznesowych do chmury.

Więcej...