Opublikowano ET: Legacy w wersji 2.77 Capture the City!

ET: Legacy to otwartoźródłowy FPS, który bazuje na kodzie klasycznej strzelanki Wolfenstein: Enemy Territory. Opisana numerkiem 2.77 wersja dostępna jest na Linuksa, MacOS i Windows oraz – po raz pierwszy – Raspberry Pi. Na tym jednak nie koniec, ponieważ twórcy zapowiadają niebawem wersję na Androida. Dotychczasowych użytkowników programu z pewnością ucieszy szereg usprawnień i poprawek, które mocno wpłynęły na stabilność gry.

Ideą, jaka przyświeca grupie skupionej wokół tej produkcji, jest chęć aktualizacji i usprawnienia silnika klasycznego Wolfensteina, a także uzupełnienie jego zawartości o elementy, które nie oddalą za bardzo tytułu od jego pierwowzoru.

Grę można pobrać z jej oficjalnej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Monitor zasobów bashtop

Następny post

Prostsza konsola dzięki historii poleceń

Powiązane posty

W Zespole Szkół w Suchym Dębie pracują już na Linuksie

Pół roku temu informowaliśmy o spotkaniu w Zespole Szkół w Suchym Dębie z Minister Cyfryzacji Anną Streżyńską, gdzie zarysowany został plan wdrożenia otwartego oprogramowania szkolnego.

Dzięki zaangażowaniu miejscowego radnego Przemysława Dymarkowskiego, wraz z dyrekcją i nauczycielem informatyki - uczniowie i nauczyciele testują już Linuksa. Pracownia szkolna posiada łącznie 19 stanowisk, gdzie wysłużone Winsows XP zostały zastąpione specjalnie dostosowanym na potrzeby edukacji Linuksem Mint. Dodatkowo stacje mają zainstalowane Wine, które służy do uruchamiania oprogramowania na CD dostarczanego z podręcznikami informatyki dla klas 1-3 (Elementarz małego informatyka). 

Więcej...