Testowa wersja Linuxa 5.12-rc5 została wydana a jej waga jest większa niż średnia

Testowa wersja linux512rc5

28 marca w godzinach wieczornych została wydana kolejna wersja testowa Linuxa 5.12 pod numerem rc5. Jak możemy przeczytać z wiadomości Linusa Torvaldsa to o ile wersja rc4 była trochę mniejsza niż średnia to już wersja rc5 swoją wagą przewyższa średnią. Większośc zmian w tej wersji dotyczy sterowników sieciowych (w tym BPF), GPU oraz kilku innych mniejszych. Dodatkowo co warto wspomnieć wersja testowa zawiera w sobie niewielkie poprawki systemów plików takich jak brtfs, cifs oraz squashfs. 

Z poprzednich doniesień o nowej wersji Linux 5.12 wiemy, że możemy spodziewać się przed końcem kwietnia lecz data premiery jest uzależniona od tego jak przebiegną następne fazy pracy nad kernelem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
php-przenosi-sie-na-github-incydent-bezpieczenstwa

PHP przenosi się na GitHub z powodu dwóch złośliwych commitów

Następny post
Zacznij przygodę z Linuxem - Wprowadzenie

Zacznij przygodę z Linuksem

Powiązane posty

W Zespole Szkół w Suchym Dębie pracują już na Linuksie

Pół roku temu informowaliśmy o spotkaniu w Zespole Szkół w Suchym Dębie z Minister Cyfryzacji Anną Streżyńską, gdzie zarysowany został plan wdrożenia otwartego oprogramowania szkolnego.

Dzięki zaangażowaniu miejscowego radnego Przemysława Dymarkowskiego, wraz z dyrekcją i nauczycielem informatyki - uczniowie i nauczyciele testują już Linuksa. Pracownia szkolna posiada łącznie 19 stanowisk, gdzie wysłużone Winsows XP zostały zastąpione specjalnie dostosowanym na potrzeby edukacji Linuksem Mint. Dodatkowo stacje mają zainstalowane Wine, które służy do uruchamiania oprogramowania na CD dostarczanego z podręcznikami informatyki dla klas 1-3 (Elementarz małego informatyka). 

Więcej...