Testowa wersja Linuxa 5.12-rc5 została wydana a jej waga jest większa niż średnia

Testowa wersja linux512rc5

28 marca w godzinach wieczornych została wydana kolejna wersja testowa Linuxa 5.12 pod numerem rc5. Jak możemy przeczytać z wiadomości Linusa Torvaldsa to o ile wersja rc4 była trochę mniejsza niż średnia to już wersja rc5 swoją wagą przewyższa średnią. Większośc zmian w tej wersji dotyczy sterowników sieciowych (w tym BPF), GPU oraz kilku innych mniejszych. Dodatkowo co warto wspomnieć wersja testowa zawiera w sobie niewielkie poprawki systemów plików takich jak brtfs, cifs oraz squashfs. 

Z poprzednich doniesień o nowej wersji Linux 5.12 wiemy, że możemy spodziewać się przed końcem kwietnia lecz data premiery jest uzależniona od tego jak przebiegną następne fazy pracy nad kernelem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni post
php-przenosi-sie-na-github-incydent-bezpieczenstwa

PHP przenosi się na GitHub z powodu dwóch złośliwych commitów

Następny post
Zacznij przygodę z Linuxem - Wprowadzenie

Zacznij przygodę z Linuksem

Powiązane posty

KernelUP – Zadbaj o aktualne jądro w systemie

Zadaniem programu KernelUP jest automatyczne monitorowanie dostępności aktualizacji jądra dla systemów Ubuntu, Linux Mint, elementaryOS oraz dystrybucji debianopochodnych.

W razie wystąpienia nowszej wersji jądra niż tą którą mamy zainstalowaną zostanie wyświetlone odpowiednie powiadomienie przy pomocy notify-send, kdialog bądź zenity, zawierające informacje o numerze wersji zainstalowanego jądra oraz o numerze wersji dostępnej aktualizacji jądra.

Więcej...