Testowa wersja Linuxa 5.12-rc5 została wydana a jej waga jest większa niż średnia

Testowa wersja linux512rc5

28 marca w godzinach wieczornych została wydana kolejna wersja testowa Linuxa 5.12 pod numerem rc5. Jak możemy przeczytać z wiadomości Linusa Torvaldsa to o ile wersja rc4 była trochę mniejsza niż średnia to już wersja rc5 swoją wagą przewyższa średnią. Większośc zmian w tej wersji dotyczy sterowników sieciowych (w tym BPF), GPU oraz kilku innych mniejszych. Dodatkowo co warto wspomnieć wersja testowa zawiera w sobie niewielkie poprawki systemów plików takich jak brtfs, cifs oraz squashfs. 

Z poprzednich doniesień o nowej wersji Linux 5.12 wiemy, że możemy spodziewać się przed końcem kwietnia lecz data premiery jest uzależniona od tego jak przebiegną następne fazy pracy nad kernelem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
php-przenosi-sie-na-github-incydent-bezpieczenstwa

PHP przenosi się na GitHub z powodu dwóch złośliwych commitów

Następny post
Zacznij przygodę z Linuxem - Wprowadzenie

Zacznij przygodę z Linuksem

Powiązane posty

Ruszają zapisy do drugiej edycji Informatycznego Pucharu Beskidów

Ruszają zapisy do drugiej edycji Informatycznego Pucharu Beskidów. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z całej Polski, którzy uczą się w:

  • szkołach podstawowych - zarówno w klasach 1-3, jak i 4-6,
  • gimnazjach
  • szkołach ponadgimnazjalnych.

Ma on na celu promowanie młodych i zdolnych osób, które są pasjonatami informatyki i nowych technologii. Organizatorem zawodów jest Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. Konkurs odbędzie się na przełomie 4 lutego 2017 roku. Zapisy potrwają do 15 stycznia 2017 roku.

Więcej...