LineageOS 18.1 został własnie wydany

LineageOS 18.1 nowe wydanie

LineageOS to mobilny system operacyjny nad którym pracują programiści z całego świata. Działa on w oparciu o Android a jego nowa wersja 18.1 została właśnie wypuszczona i można ją pobrać z oficjalnej strony projektu. Ostatnia aktualizacja tego systemu miała miejsce aż równy rok temu, ponieważ było to 1 kwietnia 2020 roku.

Programiści ciężko pracowali aby przenieść wszystkie swoje funkcje na nową wersję Android 11 ale ich wcześniejsza równie ciężka praca nad dostosowaniem się do wielkich zmian w Android 10 przyśpieszyła ten proces i mogli oni skupić się nad dodaniem nowych ciekawych funkcji w wersji 18.1.

Co nowego w wersji 18.1

Pełną listę zmian wprowadzonych w najnowszej wersji LineageOS oraz urządzenia kompatybilne z tą wersją możesz zobaczyć tutaj. A oto lista kilku najciekawszych zmian:

  • Wprowadzono poprawki bezpieczeństwa od kwietnia 2020 roku do marca roku bieżącego
  • Zaktualizowano WebView do wersji Chromium 89.0.4389.105
  • Ulepszono aplikacje Dyktafon, dodano między innymi możliwość nagrywania notatek głosowych (voice-memo)
  • Odświeżono i ulepszono interfejs użytkownika
  • Dodano możliwość wybierania jakości nagrań audio aby zaoszczędzić miejsce.
  • Od teraz aplikacja Calyx Institute SeedVault jest domyślną aplikacją do tworzenia kopii zapasowych
  • Odświeżono wygląd aplikacji do odtwarzania muzyki.
  • Wszystkie aplikacje LineageOS od teraz wspierają ciemny motyw systemu (dark mode)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Stabilna wersja dystrybucji AlmaLinux oficjalnie dostępna

Następny post

Tails i Qubes OS – dwie strony medalu

Powiązane posty

SUSE pomaga w walce z wirusem COVID-19

Do walki z wirusem COVID-19 staje też SUSE. Właśnie zapadła decyzja o natychmiastowym udostępnieniu systemu operacyjnego i technologii kontenerowych wszystkim producentom urządzeń medycznych wykorzystywanych w czasie pandemii do ratowania ludzi. 

SUSE będzie też świadczyć bezpłatnie usługi wsparcia technicznego oraz utrzymania dla swojego systemu operacyjnego i technologii kontenerowych, które będą wbudowane w te urządzenia medyczne i zarządzać nimi. Rozwiązania SUSE są dostępne już teraz, chodzi o to, by jak najbardziej przyspieszyć czas wprowadzania tych urządzeń na rynek przez ich producentów.

Więcej...

RaspBSD: FreeBSD dla Raspberry Pi

Właściciele Raspberry Pi, którzy sympatyzują z FreeBSD ucieszą się i mogą już szykować narzędzia do formatowania swoich kart SD: ukazał się właśnie nowy port FreeBSD dla urządzeń Raspberry Pi.  RaspBSD, bo taką nosi nazwę - pracuje jak na razie na modelach B oraz B+, a wkrótce mają się pojawić wersje dla kolejnych: BeagleBone Black i Banana Pi.

Więcej...