WiOO w 160 szkołach Regionu Brukseli

W sumie 160 szkół w Regionie Stołecznym Brukseli rozpoczyna wdrażanie Wolnego i Otwartego Oprogramowania. Tegoroczny “Plan multimedialny” zakłada migrację na LibreOffice oraz Thunderbirda. W zadaniu pomaga miejscowe centrum informatyki CIRB.

 

Nauczyciele oraz uczniowie wielu szkół w Regionie Stołecznym Brukseli zaczną korzystać z WiOO na szkolnych komputerach oraz tabletach. Na początek wdrożone zostaną pakiet biurowy LibreOffice oraz klient poczty Mozilla Thunderbird. Do migracji przeprawadzanej przez CIRB przy okazji modernizacji systemów informatycznych (komputerów, sieci, elektronicznych tablic) zgłosiło się w sumie 160 szkół w regionie.

Fabrizio Fuso z CIRB, który nadzoruje wdrożenie, mówi, że są dwa powody dla których wybrano otwartoźródło narzędzia: – Po pierwsze sami korzystamy z LibreOffice. Wdrożyliśmy też ten pakiet biurowy w regionalnych ministerstwach i możemy świadczyć dla niego wsparcie. A po drugie [WiOO] pomaga obniżyć koszty projektu.

Ale LibreOffice i Thunderbird to nie jedyne otwartoźródłowe oprogramowanie jakie będzie wykorzystywane w belgijskich szkołach. Obecnie wprowadzane elektroniczne tablice działać będą na Open-Sankoré, które dostępne jest na licencji LGPL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Slackware

Dwudziestolecie Slackware

Następny post

LibreOffice na maturze z informatyki? Potrzebna pomoc

Powiązane posty

W Zespole Szkół w Suchym Dębie pracują już na Linuksie

Pół roku temu informowaliśmy o spotkaniu w Zespole Szkół w Suchym Dębie z Minister Cyfryzacji Anną Streżyńską, gdzie zarysowany został plan wdrożenia otwartego oprogramowania szkolnego.

Dzięki zaangażowaniu miejscowego radnego Przemysława Dymarkowskiego, wraz z dyrekcją i nauczycielem informatyki - uczniowie i nauczyciele testują już Linuksa. Pracownia szkolna posiada łącznie 19 stanowisk, gdzie wysłużone Winsows XP zostały zastąpione specjalnie dostosowanym na potrzeby edukacji Linuksem Mint. Dodatkowo stacje mają zainstalowane Wine, które służy do uruchamiania oprogramowania na CD dostarczanego z podręcznikami informatyki dla klas 1-3 (Elementarz małego informatyka). 

Więcej...