WiOO w 160 szkołach Regionu Brukseli

W sumie 160 szkół w Regionie Stołecznym Brukseli rozpoczyna wdrażanie Wolnego i Otwartego Oprogramowania. Tegoroczny “Plan multimedialny” zakłada migrację na LibreOffice oraz Thunderbirda. W zadaniu pomaga miejscowe centrum informatyki CIRB.

 

Nauczyciele oraz uczniowie wielu szkół w Regionie Stołecznym Brukseli zaczną korzystać z WiOO na szkolnych komputerach oraz tabletach. Na początek wdrożone zostaną pakiet biurowy LibreOffice oraz klient poczty Mozilla Thunderbird. Do migracji przeprawadzanej przez CIRB przy okazji modernizacji systemów informatycznych (komputerów, sieci, elektronicznych tablic) zgłosiło się w sumie 160 szkół w regionie.

Fabrizio Fuso z CIRB, który nadzoruje wdrożenie, mówi, że są dwa powody dla których wybrano otwartoźródło narzędzia: – Po pierwsze sami korzystamy z LibreOffice. Wdrożyliśmy też ten pakiet biurowy w regionalnych ministerstwach i możemy świadczyć dla niego wsparcie. A po drugie [WiOO] pomaga obniżyć koszty projektu.

Ale LibreOffice i Thunderbird to nie jedyne otwartoźródłowe oprogramowanie jakie będzie wykorzystywane w belgijskich szkołach. Obecnie wprowadzane elektroniczne tablice działać będą na Open-Sankoré, które dostępne jest na licencji LGPL.

Poprzedni post
Slackware

Dwudziestolecie Slackware

Następny post

LibreOffice na maturze z informatyki? Potrzebna pomoc

Powiązane posty