XBMC ze wstępną obsługą Waylanda i Mira

Sam Spilsbury pracujący nad XBMC w ramach GSoC przygotował wstępną obsługę Waylanda oraz Mira przez to centrum multimedialne.

 

Obsługa następców X jest nadal wstępna — nie wszystko jeszcze działa, a stabilność może pozostawiać trochę do życzenia. Lepiej rozwinięta jest obsługa Waylanda niż Mira: w tym drugim brakuje nadal obsługi klawiatury i myszki, działa jedynie wyświetlanie.


Rys.1. XBMC uruchomiony w menedżerze okien Waylanda

Kod źródłowy gałęzi XBMC z obsługą Waylanda oraz Mira można znaleźć w repozytorium na GitHubie:

Sam Spilsbury ma nadzieję, że wkrótce — przypuszczalnie pod koniec program Google Summer of Code — XBMC na Waylandzie oraz Mirze będzie gotowy dla zwykłych użytkowników.

Poprzedni post

Geeksphone Peak+ z Firefox OS w przedsprzedaży

Następny post

Apache OpenOffice 4.0 i LibreOffice 4.1 wydane

Powiązane posty
EuroLinux Desktop 9

EuroLinux Desktop, czyli Enterprise Linux dla użytkowników Windows

EuroLinux Desktop to nowoczesny system operacyjny, który łączy w sobie wygląd i funkcjonalność systemów Windows® i macOS® z niezawodnością i bezpieczeństwem dystrybucji Enterprise Linux. Oprogramowanie, zbudowane w oparciu o kod źródłowy systemu Red Hat® Enterprise Linux® 9, zawiera szereg zmian w interfejsie użytkownika, wprowadzonych przez firmę EuroLinux. System został stworzony z myślą o zastosowaniu w pracy biurowej, w instytucjach publicznych, firmach, placówkach edukacyjnych oraz dla prywatnych użytkowników. Objęty jest 10-letnim wsparciem technicznym producenta.
Więcej...