GoBang Linux 1.04.3 wydany

Kolejna wersja znanej już Polskiej dystrybucji GoBang Linux została wydana. Dla przypomnienia GoBang opiera się o repozytoria Ubuntu 12.04, środowisko graficzne “GUI” zbudowane na menadżerze okien OpenBox 3.5.

 

GoBang 1.04.3 (32 bit)

Code Name:  "Eliza" Kernel: 3.11.0-12-generic i686 Display manager:  MDM Sesions:  Openbox, Xgo File manager:  Thunar 1.6.2, MC, Ranger Web browser:  Luakit, Lynx, Netrik, Links2, Xlinks2, Elinks Terminals: Terminator, Xterm, Gnome terminal Packages manager: Aptitude GoApps: Scripts for the installation of various software Last Upgrade: 01.10.2013  Minimum Hardware: Pentium 4, 1GHz Console-Desktop RAM: 64 - 256 Hard Drive: 2,5 - 4 GB

Podstawową zmianą w wersji 1.04.3 jest jądro. Zostało ono zaktualizowane do najnowszej wersji wydawanej przez zespół Ubuntu Kernel. Jądra z tej rodziny zawierają zaimplementowane patche i dodatki Ubuntu. System wydawany jest w wersji Live CD. Więcej o projekcje na stronach:

Home page: http://gobangos.sourceforge.net

Blog: http://gobangos.wordpress.com/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Debian (tymczasowo) zmieni domyślne środowisko na Xfce

Następny post

Linux Professional Institute prezentuje wyniki badania na temat wykorzystania Linuksa w polskich firmach

Powiązane posty

Kali Linux 2016.1

Po pięciu miesiącach testów ukazało się nowe, oznaczone numerem 2016.1 wydanie Kali Linux - popularnej dystrybucji przeznaczonej do testów bezpieczeństwa. Jest to pierwsza wersja ciągłego planu wydawniczego, opartego na Debianie Testing, które zapowiedziane było przy okazji wydania numer 2.0 (sana). Oznacza to zerwanie ze standardowymi wydaniami opartymi na kolejnych wersjach Debiana, w zamian za to prowadzone będzie jedno główne repozytorium na bieżąco uatualniane na podstawie zmian w Debianie Testing. 

Więcej...