Relacja z II Informatycznego Pucharu Beskidów

4 marca 2017 odbył się drugi Informatyczny Puchar Beskidów – zawody jedyne w swoim rodzaju w skali ogólnopolskiej. Do Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej przyjechali uczestnicy z całej Polski, którzy zmagali się o tytułowy puchar w czterech kategoriach konkursowych: programowaniu (szkoły podstawowe i gimnazja), grafice (gimnazja), oraz projekcie informatycznym (szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne). Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wysokie wyniki testów (bardzo trudnych) wiedzy oraz burzliwe obrady każdej z komisji.

DSC0548

 

W czasie trwania zawodów miały miejsce dodatkowe atrakcje. Nagrodzone zostały reprezentacje, które pokonały na Podbeskidzie największą odległość oraz nauczyciele, którzy przyprowadzili ze sobą największą liczbę uczniów. Dodatkowo, uczennice klasy trzeciej Technikum na kierunku fototechnik – Sabina Olma, Kinga Kapusta oraz Justyna Gluza, wykonywały uczestnikom i ich opiekunom profesjonalne pamiątkowe fotografie, które następnie po wydrukowaniu zostały przekazane wszystkim chętnym.

 

IPB8

 

Po zakończeniu testu wiedzy i testu umiejętności, a następnie po burzliwych obradach sędziowskich, nastąpiło rozdanie nagród konkursowych. I tak, miejsca w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Programowanie SP: 

 • I miejsce: Artur Panek, 38 pkt. (18+20), Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego,

 • II miejsce: Emil Kielar, 37 pkt. (17+20), Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego,

 • III miejsce: Rafał Pawełek, 30 pkt. (20+10), Szkoła Podstawowa w Twardorzeczce.

 

IPB10

 

Programowanie GIM: 

 • I miejsce: Zuzanna Konopek, 31 pkt. (21+10), Dwujęzyczne Gimnazjum im. W. Kopalińskiego,

 • II miejsce: Maja Ponikiewska, 26 pkt. (17+9), ZS nr 2 w Jeleśni,

 • III miejsce: Aleksander Kremer, 24 pkt. (17+7), Gimnazjum nr 15 w Bielsku-Białej.

Grafika GIM: 

 • I miejsce: Maksymilian Machoczek 41 pkt. (16+25), Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Integracyjnymi w Rybniku

 • II miejsce: Wiktoria Kantyka 40,33 pkt. (17,33+23), Gimnazjum w Twardorzeczce

 • III miejsce: Krystian Nycz 32 pkt. (16 + 16), Gimnazjum nr 15 w Bielsku-Białej.

 

MG 8938

 

Projekt: 

 • I miejsce: Zespół Liceum Ogólnokształcące nr V w Tarnowie
  Projekt multimedialny: Permeation – Przenikanie

 • II Miejsce (ex aequo):
  Artur Panek, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Kopalińskiego
  Tor Newtona
  Dawid Pająk, Gimnazjum nr 11 w Bielsku-Białej
  Inteligentny kalendarz
  Dominik Dzik, Szymon Fecko, ZS nr 4 w Nowym Sączu
  Elektroniczny system sprawdzania obecności
  Paweł Mendroch, Marcin Woźniak, Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej
  Pojazd zdalnie sterowany

 • III miejsce: Adrian Kluska, ZS nr 4 w Nowym Sączu, 
  Model układu słonecznego

 

MG 8955

 

Wymienieni powyżej uczestnicy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy każdej z kategorii dostali puchary, możliwość lotu szybowcem nad Bielskiem (do “odebrania” w marcu/kwietniu) oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Rekord Systemy Informatyczne oraz Cudowny Dom. Uczniowie, którzy uplasowali się na kolejnych miejscach otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe przekazane przez Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz gadżety związane z miastem Bielskiem-Białą.

 

Była to już druga edycja Informatycznego Pucharu Beskidów. Wszystkich tegorocznych uczestników i opiekunów zachęcamy do udziału w kolejnej edycji. Informacje na temat III edycji zostaną podane na stronie konkursu (ipb.e-zstih.edu.pl) w tegoroczne wakacje.

 

Za pomoc w organizacji oraz rzetelne i profesjonalne sędziowanie dziękujemy członkom Jury w składach: projekt – p. mgr inż. Lechosław Hojnacki, p. mgr Wojciech Zuziak, programowanie – p. dr inż. Sławomir Herma, p. mgr inż. Roman Huk, grafika – p. mgr Anna Maśka, p. mgr inż. Anna Maśnica.

Poprzedni post

Barcamp jesienny 2016

Następny post

Poznańska Impreza Wolnego Oprogramowania – 27 maja 2017

Powiązane posty

OSEC Barcamp – 12 kwietnia Warszawa

Zapraszamy na kolejny z cyklu osecowych BARCAMPÓW - w WarszawieRezerwujcie wieczór 12 kwietnia 2016 r.

Barcamp - kolejne nieformalne spotkanie po pracy dla "głodnych" wiedzy i nowinek. Możecie wysłuchać prelekcji, zadać pytania, poruszyć na forum dręczące Was kwestie, podyskutować o tym i owym.  Barcamp to także okazja, by zjeść kolację z kolegami po fachu, czy napić się schłodzonego piwa.

Więcej...

Open Source Day 2017 za niecałe dwa tygodnie

Już 17 maja w hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się 10., jubileuszowa edycja konferencji Open Source Day, największego europejskiego wydarzenia dedykowanego otwartym technologiom. W czasie konferencji na scenie wystąpią m.in. przedstawiciele wiodących globalnych marek technologicznych, którzy opowiedzą o kluczowej roli open source w rozwoju nowoczesnego oprogramowania. W agendzie zaplanowano także warsztaty prowadzone przez ekspertów Linux Polska. 

Więcej...