Relacja z II Informatycznego Pucharu Beskidów

4 marca 2017 odbył się drugi Informatyczny Puchar Beskidów – zawody jedyne w swoim rodzaju w skali ogólnopolskiej. Do Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej przyjechali uczestnicy z całej Polski, którzy zmagali się o tytułowy puchar w czterech kategoriach konkursowych: programowaniu (szkoły podstawowe i gimnazja), grafice (gimnazja), oraz projekcie informatycznym (szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne). Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wysokie wyniki testów (bardzo trudnych) wiedzy oraz burzliwe obrady każdej z komisji.

DSC0548

 

W czasie trwania zawodów miały miejsce dodatkowe atrakcje. Nagrodzone zostały reprezentacje, które pokonały na Podbeskidzie największą odległość oraz nauczyciele, którzy przyprowadzili ze sobą największą liczbę uczniów. Dodatkowo, uczennice klasy trzeciej Technikum na kierunku fototechnik – Sabina Olma, Kinga Kapusta oraz Justyna Gluza, wykonywały uczestnikom i ich opiekunom profesjonalne pamiątkowe fotografie, które następnie po wydrukowaniu zostały przekazane wszystkim chętnym.

 

IPB8

 

Po zakończeniu testu wiedzy i testu umiejętności, a następnie po burzliwych obradach sędziowskich, nastąpiło rozdanie nagród konkursowych. I tak, miejsca w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Programowanie SP: 

  • I miejsce: Artur Panek, 38 pkt. (18+20), Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego,

  • II miejsce: Emil Kielar, 37 pkt. (17+20), Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego,

  • III miejsce: Rafał Pawełek, 30 pkt. (20+10), Szkoła Podstawowa w Twardorzeczce.

 

IPB10

 

Programowanie GIM: 

  • I miejsce: Zuzanna Konopek, 31 pkt. (21+10), Dwujęzyczne Gimnazjum im. W. Kopalińskiego,

  • II miejsce: Maja Ponikiewska, 26 pkt. (17+9), ZS nr 2 w Jeleśni,

  • III miejsce: Aleksander Kremer, 24 pkt. (17+7), Gimnazjum nr 15 w Bielsku-Białej.

Grafika GIM: 

  • I miejsce: Maksymilian Machoczek 41 pkt. (16+25), Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Integracyjnymi w Rybniku

  • II miejsce: Wiktoria Kantyka 40,33 pkt. (17,33+23), Gimnazjum w Twardorzeczce

  • III miejsce: Krystian Nycz 32 pkt. (16 + 16), Gimnazjum nr 15 w Bielsku-Białej.

 

MG 8938

 

Projekt: 

  • I miejsce: Zespół Liceum Ogólnokształcące nr V w Tarnowie
    Projekt multimedialny: Permeation – Przenikanie

  • II Miejsce (ex aequo):
    Artur Panek, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Kopalińskiego
    Tor Newtona
    Dawid Pająk, Gimnazjum nr 11 w Bielsku-Białej
    Inteligentny kalendarz
    Dominik Dzik, Szymon Fecko, ZS nr 4 w Nowym Sączu
    Elektroniczny system sprawdzania obecności
    Paweł Mendroch, Marcin Woźniak, Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej
    Pojazd zdalnie sterowany

  • III miejsce: Adrian Kluska, ZS nr 4 w Nowym Sączu, 
    Model układu słonecznego

 

MG 8955

 

Wymienieni powyżej uczestnicy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy każdej z kategorii dostali puchary, możliwość lotu szybowcem nad Bielskiem (do “odebrania” w marcu/kwietniu) oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Rekord Systemy Informatyczne oraz Cudowny Dom. Uczniowie, którzy uplasowali się na kolejnych miejscach otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe przekazane przez Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz gadżety związane z miastem Bielskiem-Białą.

 

Była to już druga edycja Informatycznego Pucharu Beskidów. Wszystkich tegorocznych uczestników i opiekunów zachęcamy do udziału w kolejnej edycji. Informacje na temat III edycji zostaną podane na stronie konkursu (ipb.e-zstih.edu.pl) w tegoroczne wakacje.

 

Za pomoc w organizacji oraz rzetelne i profesjonalne sędziowanie dziękujemy członkom Jury w składach: projekt – p. mgr inż. Lechosław Hojnacki, p. mgr Wojciech Zuziak, programowanie – p. dr inż. Sławomir Herma, p. mgr inż. Roman Huk, grafika – p. mgr Anna Maśka, p. mgr inż. Anna Maśnica.

Poprzedni post

Barcamp jesienny 2016

Następny post

Poznańska Impreza Wolnego Oprogramowania – 27 maja 2017

Powiązane posty
logo piwo2015

P.I.W.O. 11 – Call for Papers

Rozpoczynamy przygotowania do XI edycji Poznańskiej Imprezy Wolnego Oprogramowania, która odbędzie się 10 października 2015 r. w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej.

PIWO to idealne miejsce dla wszystkich pasjonatów FLOSS, niezależnie od posiadanego doświadczenia.

Jeśli chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub chcesz przedstawić swoją ulubioną technologię – ta impreza jest właśnie dla Ciebie!

Wykorzystaj szansę i poprowadź prelekcję lub warsztat na wybrany przez siebie temat.

Więcej...
logo

Open Source Day 2019 już 14 maja. Co w agendzie?

Jakie funkcjonalności oferują najnowsze rozwiązania bazujące na otwartym oprogramowaniu? Jak można je wykorzystać np. w dbaniu o bezpieczeństwo infrastruktury IT przedsiębiorstwa? W jaki sposób open source pomaga w rozwijaniu technologii sztucznej inteligencji? Z jakimi wyzwaniami najczęściej spotykają się osoby pracujące z otwartymi rozwiązaniami i jak im sprostać? Tego będzie można dowiedzieć się podczas 12. edycji konferencji Open Source Day, która odbędzie się już 14 maja w Warszawie. Jak co roku będzie merytorycznie, ciekawie i praktycznie, co gwarantuje organizator wydarzenia – Linux Polska.

Na uczestników czeka 9 sesji technicznych, poświęconych najważniejszym kierunkom rozwoju branży IT, które zostały podzielone na 3 bloki tematyczne.

Więcej...