Relacja z II Informatycznego Pucharu Beskidów

4 marca 2017 odbył się drugi Informatyczny Puchar Beskidów – zawody jedyne w swoim rodzaju w skali ogólnopolskiej. Do Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej przyjechali uczestnicy z całej Polski, którzy zmagali się o tytułowy puchar w czterech kategoriach konkursowych: programowaniu (szkoły podstawowe i gimnazja), grafice (gimnazja), oraz projekcie informatycznym (szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne). Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wysokie wyniki testów (bardzo trudnych) wiedzy oraz burzliwe obrady każdej z komisji.

DSC0548

 

W czasie trwania zawodów miały miejsce dodatkowe atrakcje. Nagrodzone zostały reprezentacje, które pokonały na Podbeskidzie największą odległość oraz nauczyciele, którzy przyprowadzili ze sobą największą liczbę uczniów. Dodatkowo, uczennice klasy trzeciej Technikum na kierunku fototechnik – Sabina Olma, Kinga Kapusta oraz Justyna Gluza, wykonywały uczestnikom i ich opiekunom profesjonalne pamiątkowe fotografie, które następnie po wydrukowaniu zostały przekazane wszystkim chętnym.

 

IPB8

 

Po zakończeniu testu wiedzy i testu umiejętności, a następnie po burzliwych obradach sędziowskich, nastąpiło rozdanie nagród konkursowych. I tak, miejsca w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Programowanie SP: 

 • I miejsce: Artur Panek, 38 pkt. (18+20), Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego,

 • II miejsce: Emil Kielar, 37 pkt. (17+20), Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego,

 • III miejsce: Rafał Pawełek, 30 pkt. (20+10), Szkoła Podstawowa w Twardorzeczce.

 

IPB10

 

Programowanie GIM: 

 • I miejsce: Zuzanna Konopek, 31 pkt. (21+10), Dwujęzyczne Gimnazjum im. W. Kopalińskiego,

 • II miejsce: Maja Ponikiewska, 26 pkt. (17+9), ZS nr 2 w Jeleśni,

 • III miejsce: Aleksander Kremer, 24 pkt. (17+7), Gimnazjum nr 15 w Bielsku-Białej.

Grafika GIM: 

 • I miejsce: Maksymilian Machoczek 41 pkt. (16+25), Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Integracyjnymi w Rybniku

 • II miejsce: Wiktoria Kantyka 40,33 pkt. (17,33+23), Gimnazjum w Twardorzeczce

 • III miejsce: Krystian Nycz 32 pkt. (16 + 16), Gimnazjum nr 15 w Bielsku-Białej.

 

MG 8938

 

Projekt: 

 • I miejsce: Zespół Liceum Ogólnokształcące nr V w Tarnowie
  Projekt multimedialny: Permeation – Przenikanie

 • II Miejsce (ex aequo):
  Artur Panek, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Kopalińskiego
  Tor Newtona
  Dawid Pająk, Gimnazjum nr 11 w Bielsku-Białej
  Inteligentny kalendarz
  Dominik Dzik, Szymon Fecko, ZS nr 4 w Nowym Sączu
  Elektroniczny system sprawdzania obecności
  Paweł Mendroch, Marcin Woźniak, Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej
  Pojazd zdalnie sterowany

 • III miejsce: Adrian Kluska, ZS nr 4 w Nowym Sączu, 
  Model układu słonecznego

 

MG 8955

 

Wymienieni powyżej uczestnicy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy każdej z kategorii dostali puchary, możliwość lotu szybowcem nad Bielskiem (do “odebrania” w marcu/kwietniu) oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Rekord Systemy Informatyczne oraz Cudowny Dom. Uczniowie, którzy uplasowali się na kolejnych miejscach otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe przekazane przez Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz gadżety związane z miastem Bielskiem-Białą.

 

Była to już druga edycja Informatycznego Pucharu Beskidów. Wszystkich tegorocznych uczestników i opiekunów zachęcamy do udziału w kolejnej edycji. Informacje na temat III edycji zostaną podane na stronie konkursu (ipb.e-zstih.edu.pl) w tegoroczne wakacje.

 

Za pomoc w organizacji oraz rzetelne i profesjonalne sędziowanie dziękujemy członkom Jury w składach: projekt – p. mgr inż. Lechosław Hojnacki, p. mgr Wojciech Zuziak, programowanie – p. dr inż. Sławomir Herma, p. mgr inż. Roman Huk, grafika – p. mgr Anna Maśka, p. mgr inż. Anna Maśnica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post

Barcamp jesienny 2016

Następny post

Poznańska Impreza Wolnego Oprogramowania – 27 maja 2017

Powiązane posty
logo

Open Source Day 2019 – ruszyła rejestracja na 12. edycję konferencji

14 maja w Warszawie odbędzie się kolejna, 12. edycja Open Source Day. To największa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej konferencja poświęcona otwartym rozwiązaniom. Co roku gromadzi blisko 1000 uczestników obecnych na prelekcjach i niemałą grupę śledzącą wydarzenie w transmisji online. Program tegorocznej edycji obejmie 3 ścieżki tematyczne, na które składać się będzie 9 sesji technicznych, poświęconych najważniejszym kierunkom rozwoju branży IT. 6 marca ruszyła rejestracja na konferencję.

11 edycji, blisko 20 tys. uczestników obecnych zarówno na wydarzeniach, jak i śledzących je podczas transmisji online, 210 sekcji technicznych. Tak można podsumować w liczbach ponad dziesięcioletnią historię Open Source Day, konferencji, która co roku przyciąga miłośników otwartych rozwiązań i wszystkich tych, którzy chcą być na bieżąco z nowinkami ze świata nowych technologii. Już niedługo będzie pisany jej kolejny rozdział.

Więcej...

Święto OpenSource – bezpłatne forum i warsztaty IT w Warszawie

Już 6 czerwca profesjonaliści, managerowie działów IT oraz pasjonaci technologii będą mieli szansę spotkać się w Warszawie podczas OSEC Forum 2017. Jest to pierwsza edycja darmowej konferencji, organizowanej przez firmę OSEC. Przewodnimi tematami wydarzenia będą współpraca administratorów i programistów, automatyzacja pracy oraz nowoczesne zarządzanie w IT. Uczestnicy wydarzenia będą mogli także wziąć udział w symulacji Kinshasa.

Więcej...

XV Jesień Linuksowa

Jesień to okres roku który ma szczególne miejsce w kalendarzu sympatyków Linuksa i otwartego oprogramowania, a to za sprawą odbywającej się już od 14 lat Jesieni Linuksowej. Tegoroczne piętnaste spotkanie zbiega się z początkiem kalendarzowej jesieni i odbędzie się w weekend 22-24 września 2017 w Ustroniu w ośrodku wypoczynkowym Muflon.

Więcej...