Program Akademicki SUSE otwiera studentom drzwi do technologii open source

W ramach swojego nowego Programu Akademickiego firma SUSE otwiera studentom z całego świata drzwi do świata oprogramowania o otwartym kodzie źródłowym (open source). Udostępnia bezpłatnie lub za niewielką opłatą oprogramowanie open source, plan szkoleń, narzędzia i wsparcie, aby pomóc szkołom, uniwersytetom, szpitalom prowadzącym zajęcia dydaktyczne i innym organizacjom akademickim w tworzeniu i używaniu oprogramowania open source oraz organizowaniu zajęć dla studentów w tym zakresie. Program SUSE obejmuje kursy prowadzące do uzyskania certyfikatów zawodowych dla administratorów systemów SUSE Linux (SUSE Linux Certified Administrator – SCA).
SUSE Academic Program

 

“Jako przedsiębiorstwo tworzące oprogramowanie open source, SUSE przygotowuje nauczycieli i studentów do przyszłych wymagań, zapewniając im bezpłatny dostęp do bogatych zasobów wiedzy w zakresie technologii i oprogramowania – powiedział Sander Huyts, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie SUSE. “Program Akademicki SUSE w prosty sposób udostępnia instytucjom akademickim technologie, materiały szkoleniowe i zindywidualizowane oferty SUSE bez żadnych opłat za uczestnictwo czy konieczności składania zamówień za określoną kwotę. Czujemy się zobowiązani, aby pomóc uczelniom w przygotowaniu studentów do przyszłych wymagań stawianych przez pracodawców poprzez udostępnienie im narzędzi i technologii”.

 

Program Akademicki SUSE zapewnia uczestniczącym w nim instytucjom następujące korzyści:

  • Bezpłatne materiały szkoleniowe z kursów prowadzących do uzyskania certyfikatu z systemu Linux oraz innych kursów dla wykładowców i uczniów.
  • Prawo do wykorzystania tych materiałów w celu nauczania studentów w całym kampusie.
  • Bezpłatny dostęp do narzędzi i produktów SUSE dla środowisk laboratoryjnych, programistycznych i innych środowisk edukacyjnych.
  • Dostęp do bazy wiedzy, forów i wsparcia firmy SUSE.
  • Możliwość zakupu produktów SUSE na użytek własny uczelni na specjalnych warunkach i po specjalnych cenach.

 

Instytucje uczestniczące w programie mają bezpłatny dostęp do planu szkoleniowego SUSE dla wykładowców i studentów, z prawem jego wykorzystywania w całym kampusie w celach edukacyjnych (nie komercyjnych). Wraz z materiałami szkoleniowymi SUSE udostępnia zasoby i narzędzia do tworzenia oprogramowania open source. Oferuje również korzystny program zakupu (www.suse.com/licensing/academic ), który umożliwia szkołom i uczelniom nabycie produktów SUSE ze wsparciem na odpowiednim poziomie, na warunkach i po cenach dostępnych tylko dla instytucji edukacyjnych.

 

“Zorientowani przyszłościowo programiści mają do wyboru wiele dróg kształcenia w nauce i sztuce programowania” – powiedział Al Gillen, wiceprezes grupy ds. tworzenia oprogramowania i technologii open source w firmie IDC. “Instytucje akademickie są ważną ścieżką kształcenia administratorów i programistów. Programy mające na celu przyspieszenie edukacji, takie jak ten proponowany przez SUSE, są niezwykle istotne dla studentów uniwersyteckich, którym umożliwiają zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie oprogramowania open source, włącznie z technologiami klasy korporacyjnej. Takie inwestycje przyczynią się w najbliższych latach do wzrostu innowacyjności i rozszerzenia oferty dostępnej na rynku”.

 

Więcej informacji o Programie Akademickim SUSE i możliwościach oferowanych w jego ramach, w tym o sposobie rejestracji, można znaleźć pod adresem www.suse.com/academic 

 

Poprzedni post

Dostępna jest już agenda dwunastej edycji P.I.W.O.

Następny post

Święto OpenSource – bezpłatne forum i warsztaty IT w Warszawie

Powiązane posty

W Zespole Szkół w Suchym Dębie pracują już na Linuksie

Pół roku temu informowaliśmy o spotkaniu w Zespole Szkół w Suchym Dębie z Minister Cyfryzacji Anną Streżyńską, gdzie zarysowany został plan wdrożenia otwartego oprogramowania szkolnego.

Dzięki zaangażowaniu miejscowego radnego Przemysława Dymarkowskiego, wraz z dyrekcją i nauczycielem informatyki - uczniowie i nauczyciele testują już Linuksa. Pracownia szkolna posiada łącznie 19 stanowisk, gdzie wysłużone Winsows XP zostały zastąpione specjalnie dostosowanym na potrzeby edukacji Linuksem Mint. Dodatkowo stacje mają zainstalowane Wine, które służy do uruchamiania oprogramowania na CD dostarczanego z podręcznikami informatyki dla klas 1-3 (Elementarz małego informatyka). 

Więcej...