GNOME 45.4

GNOME 45.4
GNOME 45.4

Wydano GNOME 45.4.

Ogólnie o GNOME

Środowisko graficzne GNOME, popularne w systemach operacyjnych opartych na Linuksie, właśnie doczekało się nowej wersji z wieloma ciekawymi aktualizacjami. GNOME to graficzny interfejs użytkownika (GUI), który ułatwia interakcję użytkownika z systemem operacyjnym. Nowa wersja przynosi szereg ulepszeń w różnych modułach.

Najważniejsze zmiany w GNOME 45.4

Zaktualizowane moduły to m.in. atkmm, evolution-data-server, gjs, glib, gnome-bluetooth, gnome-control-center, gnome-initial-setup. Również zaktualizwoano: gnome-maps, gnome-music, gnome-shell, gnome-text-editor, gtk, gtk+, libadwaita, libgsf, libhandy, libsecret, libshumate, mutter, pango, pangomm oraz sysprof.

Wśród tych zmian warto zwrócić uwagę na poprawki w atkmm, który teraz oferuje lepsze wsparcie dla systemu Windows, oraz w evolution-data-server, który naprawił błędy związane z uwierzytelnianiem OAuth2 i obsługą plików XML.

GNOME Bluetooth zostało zaktualizowane do wersji 42.8, co rozwiązuje problemy związane z wyświetlaniem urządzeń w panelu szybkich ustawień. Kontrolny panel GNOME (gnome-control-center) przeszedł do wersji 45.3, oferując liczne poprawki związane z datą i czasem, regionem oraz siecią Wi-Fi.

Początkowe ustawienia GNOME (gnome-initial-setup) otrzymały aktualizację do wersji 45.4.1, eliminując błędy związane z zamrażaniem okna podczas konfiguracji konta przedsiębiorstwa.

GNOME Maps i GNOME Music otrzymały poprawki i usprawnienia. GNOME Maps 45.4 skupiło się na naprawach wąskiego trybu mobilnego, a GNOME Music 45.1 wprowadziło ulepszenia związane z zapytaniami do Tracker.

Jednak nie wszystkie moduły zaktualizowano w tej wersji, takie jak np. baobab, dconf-editor czy gnome-builder.

Aktualizacje w Gtk i Gtk+ również zasługują na uwagę. Te dwie biblioteki interfejsu użytkownika, używane w środowisku GNOME, zostały poddane szeregowi poprawek dotyczących bezpieczeństwa, wydajności oraz usuwania błędów. Nowe udoskonalenia wprowadzone w tych kluczowych komponentach zwiększają stabilność i funkcjonalność środowiska graficznego.

Aktualizacje w GNOME przynoszą nie tylko poprawki błędów, ale także nowe funkcje i usprawnienia, poprawiając ogólny komfort pracy z systemem. Warto śledzić te zmiany, zwłaszcza jeśli korzystasz z systemu operacyjnego opartego na GNOME.

Źródła: informacje o aktualizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
GhostBSD

GhostBSD 24.01.1

Następny post
Miracle-WM

Miracle-WM – kompozytor Wayland oparty na Mir

Powiązane posty

Plasma 5.4 – nowe wydanie pulpitu KDE

25 sierpnia 2015 ukazała się nowa wersja Plasmy z serii 5. Wydanie to przynosi garść ciekawych zmian kosmetycznych oraz usprawnień takich jak obsługa wysokich DPI, autokompletację w KRunner czy też nowe ikony Breeze, które mają ujednolicić stronę wizualną KDE. Można również spojrzeć nieco w przyszłość i zapoznać się z przedsmakiem działania sesji Waylanda.

Więcej...