BunsenLabs Lithium

2 sierpnia 2020 roku wydano nową wersję BunsenLabs Lithium. Jest on dystrybucją Linuksa bazującą na systemie Debian z gałęzi stabilnej (Buster). Pełni rolę społecznościowego forka Crunchbang, który nie jest już obecnie rozwijany. System posiada menedżer okien o nazwie Openbox i panel tint2. Używa on jgmenu, które automatycznie aktualizuje się po instalacji nowych programów. Istnieje w nim możliwość wpisywania tekstu, by odnaleźć aplikacje w menu.
BunsenLabs Lithium

 

 

 

W BunsenLabs Lithium wprowadzono pewne zmiany. Używa on obecnie nowego ciemnego motywu z ikonami Papirus w kolorach niestandardowych. Nastąpiło także zwiększenie modułowości i elastyczności – sesja BL może być uruchomiona wraz z sesją Openbox lub Xfce. Openbox może zostać zastąpiony przez inny menedżer okien. Zachowuje on wówczas automatycznie uruchamiane aplikacje, menu i skróty klawiszowe BL. Wprowadzono też nowy, niezależny od init, uproszczony skrypt bl-exit. Ulepszono menedżer motywów BLOB , conky oraz tint2.

 

Ulepszono skrypt pierwszego uruchomienia „Witamy!”. Zmieniono też część domyślnych aplikacji i dodane zostały nowe. Secure Boot jest teraz obsługiwany przez instalator systemu.

 

Użytkownik sesji live: user

Hasło: live

 

Obrazy systemu live można pobrać z: Download

 

Źródła:

1. Strona oficjalna BunsenLabs

2. Oficjalne forum BunsenLabs

Poprzedni post
Neptune 6.5

Neptune 6.5

Następny post
Sparky logo

Sparky 2020.08

Powiązane posty
freebsd 128

FreeBSD 10.2

Ukazała się nowa wersja systemu FreeBSD - wersja 10.2 jest trzecim wydaniem stabilnej gałęzi 10 i przynosi poprawę stabilności w stosunku do poprzedniej wersji, nieco nowych funkcji, poprawę kompatybilności dla aplikacji linuksowych, ulepszenia ZFS oraz nowe wersje środowisk GNOME i KDE.

Więcej...