BunsenLabs Lithium

2 sierpnia 2020 roku wydano nową wersję BunsenLabs Lithium. Jest on dystrybucją Linuksa bazującą na systemie Debian z gałęzi stabilnej (Buster). Pełni rolę społecznościowego forka Crunchbang, który nie jest już obecnie rozwijany. System posiada menedżer okien o nazwie Openbox i panel tint2. Używa on jgmenu, które automatycznie aktualizuje się po instalacji nowych programów. Istnieje w nim możliwość wpisywania tekstu, by odnaleźć aplikacje w menu.
BunsenLabs Lithium

 

 

 

W BunsenLabs Lithium wprowadzono pewne zmiany. Używa on obecnie nowego ciemnego motywu z ikonami Papirus w kolorach niestandardowych. Nastąpiło także zwiększenie modułowości i elastyczności – sesja BL może być uruchomiona wraz z sesją Openbox lub Xfce. Openbox może zostać zastąpiony przez inny menedżer okien. Zachowuje on wówczas automatycznie uruchamiane aplikacje, menu i skróty klawiszowe BL. Wprowadzono też nowy, niezależny od init, uproszczony skrypt bl-exit. Ulepszono menedżer motywów BLOB , conky oraz tint2.

 

Ulepszono skrypt pierwszego uruchomienia „Witamy!”. Zmieniono też część domyślnych aplikacji i dodane zostały nowe. Secure Boot jest teraz obsługiwany przez instalator systemu.

 

Użytkownik sesji live: user

Hasło: live

 

Obrazy systemu live można pobrać z: Download

 

Źródła:

1. Strona oficjalna BunsenLabs

2. Oficjalne forum BunsenLabs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post
Neptune 6.5

Neptune 6.5

Następny post
Sparky logo

Sparky 2020.08

Powiązane posty

KaOS 2020.01

W styczniu 2020 roku wydano nową wersję KaOS oznaczoną numerem 2020.01. Jest ona niezależną, ciągłą dystrybucją Linuksa dla użytkowników PC. Założył ją Anke Boersma, będący dawniej członkiem zespołu „Chakra GNU/Linux”.

Więcej...