Tails 4.15

26 stycznia 2021 roku wydano nową wersję Tails (The Amnestic Incognito Live System). Dystrybucja ta umożliwia bezpieczne i anonimowe korzystanie z internetu. System bazuje na stabilnym Debianie „Buster”.
Logo Tails

 

 

 

W obecnej wersji niniejszej dystrybucji zaktualizowano oprogramowanie do następujących wersji:

– Tor 10.0.9,

– Thunderbird 78.6.0,

– jądro Linuksa 5.9.15.

 

Naprawiono również pewne dostępne funkcje i błędy obecne dotychczas w systemie. Jedną z nich jest obsługa portfeli sprzętowych o nazwie Ledger w elektronicznym portfelu Electrum. Drugą z kolei stanowi udostępnianie danych mobilnych (tethering USB), w systemie dla smartfonów marki Apple (iOS 14 lub w wersjach nowszych). Inną jest poprawa komunikatu o błędzie, gdy Tails uruchamiany jest ze zbyt małej pamięci USB.

 

System można ściągnąć z: Download

 

Źródła:

1. Tails – strona oficjalna

2. Strona oficjalna Tails – nowości

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
suse_sap_endorsed

SUSE Linux w sklepie SAP z certyfikatem Premium

Następny post
Clonezilla Live logo

Clonezilla Live 2.7.1-22

Powiązane posty

Kali Linux 2016.1

Po pięciu miesiącach testów ukazało się nowe, oznaczone numerem 2016.1 wydanie Kali Linux - popularnej dystrybucji przeznaczonej do testów bezpieczeństwa. Jest to pierwsza wersja ciągłego planu wydawniczego, opartego na Debianie Testing, które zapowiedziane było przy okazji wydania numer 2.0 (sana). Oznacza to zerwanie ze standardowymi wydaniami opartymi na kolejnych wersjach Debiana, w zamian za to prowadzone będzie jedno główne repozytorium na bieżąco uatualniane na podstawie zmian w Debianie Testing. 

Więcej...

Ubuntu 16.04 LTS Xenial Xerus z ZFS i nowym formatem pakietów Snap

Ukazało się wydanie Ubuntu 16.04 z długoterminowym wsparciem - co oznacza, że aktualizacje dla tej wersji ukazywać się będą przez kolejne 5 lat. Oparte na jądrze Linuksa 4.4 jest pierwszym Ubuntu LTS z domyślnym menedżerem usług systemd

Ważną nowością jest wprowadzenie obsługi nowego formatu pakietów - Snap. W odróżnieniu od popularnych pakietów DEB zawierać będą one poza aplikacją wszystkie zależności, a również dawać możliwość instalacji pakietu zarówno na desktopach, jak i serwerach czy smartfonach i tabletach. Rozwiązanie to pozwoli również dostarczać nowsze wersje oprogramowania, które dzięki izolacji nie jest zależne od istniejących bibliotek systemowych, czy ogólnie wersji Ubuntu.

Więcej...