Tails 4.15

26 stycznia 2021 roku wydano nową wersję Tails (The Amnestic Incognito Live System). Dystrybucja ta umożliwia bezpieczne i anonimowe korzystanie z internetu. System bazuje na stabilnym Debianie „Buster”.
Logo Tails

 

 

 

W obecnej wersji niniejszej dystrybucji zaktualizowano oprogramowanie do następujących wersji:

– Tor 10.0.9,

– Thunderbird 78.6.0,

– jądro Linuksa 5.9.15.

 

Naprawiono również pewne dostępne funkcje i błędy obecne dotychczas w systemie. Jedną z nich jest obsługa portfeli sprzętowych o nazwie Ledger w elektronicznym portfelu Electrum. Drugą z kolei stanowi udostępnianie danych mobilnych (tethering USB), w systemie dla smartfonów marki Apple (iOS 14 lub w wersjach nowszych). Inną jest poprawa komunikatu o błędzie, gdy Tails uruchamiany jest ze zbyt małej pamięci USB.

 

System można ściągnąć z: Download

 

Źródła:

1. Tails – strona oficjalna

2. Strona oficjalna Tails – nowości

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post
suse_sap_endorsed

SUSE Linux w sklepie SAP z certyfikatem Premium

Następny post
Clonezilla Live logo

Clonezilla Live 2.7.1-22

Powiązane posty
Sparky logo

Sparky 2020.08

17 sierpnia 2020 roku wydano Sparky 2020.08. Opiera się on na testowym Debianie o nazwie kodowej „Bullseye”. Dystrybucja ta jest dostępna w wersjach: LXQt, MATE, Xfce, MinimalGUI (Openbox) oraz MinimalCLI (w trybie tekstowym).

Więcej...
suse aws

Amazon i SUSE przyspieszą migrację aplikacji SAP do Linuksa w chmurze AWS

SUSE poinformowała wczoraj o rozszerzeniu współpracy z firmą Amazon Web Services (AWS), która może już odsprzedawać oprogramowanie SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications bezpośrednio na platformie AWS Marketplace. Użytkownicy chmury AWS i systemów SAP uruchomionych na SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications - wiodącej platformie dla SAP HANA i SAP S/4HANA - otrzymają od firm AWS i SUSE zintegrowane wsparcie. Ponadto klienci AWS mogą kupować systemy SUSE Linux Enterprise na żądanie, płacąc tylko za to, z czego w określonym czasie korzystają. Współpraca SUSE i AWS ma na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania klientów na elastyczność wykorzystywanych środowisk IT i zapewnić korzyści finansowe z przeniesienia krytycznych aplikacji biznesowych do chmury.

Więcej...