AMD dołącza do PyTorch Foundation

PyTorch

Firma AMD ogłosiła, że jako fundator dołącza do nowej fundacji PyTorch, aby razem z innymi wzmocnić rozwój bardzo żywej społeczności programistów tej biblioteki oraz wzbogacić ją o doświadczenie i wiedzę z zakresu sprzętu i oprogramowania dla systemów sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML).

Fundacja ta będzie częścią Linux Foundation, która jako instytucja non-profit będzie wspierać wdrażanie narzędzi z dziedziny AI poprzez promowanie i utrzymywanie ekosystemu otwartych projektów programistycznych PyTorch i ML stworzonych wcześniej przez Meta. Tutaj znajdą Państwo informację prasową na ten temat, a tutaj wpis na blogu Meta, który także dotyczy wsparcia dla fundacji PyTorch.

Mark Zuckerberg, założyciel i dyrektor generalny Meta: „PyTorch, czyli otwarty projekt AI rozwijany przez badaczy Meta, będzie teraz projektem zarządzanym przez Linux Foundation. PyTorch stało się jedną z wiodących platform AI – ponad 150 000 projektów na GitHub stworzono w oparciu o ten standard. Nowy zarząd PyTorch Foundation będzie składał się z wielu liderów, którzy pomogli społeczności znaleźć się w miejscu, w którym jest dziś. Wśród nich jest Meta i nasi partnerzy z AMD, Amazon, Google, Microsoft i Nvidia. Jestem podekscytowany mogąc rozwijać społeczność PyTorch oraz badania nad AI.”

Więcej na temat Fundacji PyTorch

AMD CEE PR Support

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
EuroLinux Desktop 9

EuroLinux Desktop, czyli Enterprise Linux dla użytkowników Windows

Następny post
Źródło: profil Tuxedo Computers GmbH na LinkedIn

Osiemnaste urodziny Tuxedo Computers

Powiązane posty
EuroLinux Desktop 9

EuroLinux Desktop, czyli Enterprise Linux dla użytkowników Windows

EuroLinux Desktop to nowoczesny system operacyjny, który łączy w sobie wygląd i funkcjonalność systemów Windows® i macOS® z niezawodnością i bezpieczeństwem dystrybucji Enterprise Linux. Oprogramowanie, zbudowane w oparciu o kod źródłowy systemu Red Hat® Enterprise Linux® 9, zawiera szereg zmian w interfejsie użytkownika, wprowadzonych przez firmę EuroLinux. System został stworzony z myślą o zastosowaniu w pracy biurowej, w instytucjach publicznych, firmach, placówkach edukacyjnych oraz dla prywatnych użytkowników. Objęty jest 10-letnim wsparciem technicznym producenta.
Więcej...

Linux Polska złotym partnerem SUSE

Firma Linux Polska - ekspert w zakresie projektowania i wdrożeń rozwiązań open source, którego misją jest wspieranie firm w transformacji IT, została złotym partnerem SUSE. Uzyskanie wyższego poziomu partnerstwa ma wzmocnić pozycję Linux Polska jako największego centrum kompetencyjnego otwartych technologii w Polsce i regionie CEE. Obszary współpracy Linux Polska i SUSE to m.in.: konteneryzacja (np. Rancher), wdrażanie praktyk CI/CD, migracja aplikacji do chmury, systemy operacyjne Linux, zarządzanie infrastrukturą.
Więcej...