Pasek adresu w nowym Firefoksie

Od pewnego czasu twórcy Firefoksa z uporem maniaka usiłują uszczęśliwiać użytkowników przeglądarki przesuwaniem paska adresu pod pasek zakładek. Każde upgrade FF tak się właśnie kończy. Kiedyś było na to remedium:

about:config i zmiana wartości browser.tabs.onTop z true na false

Przemyślni twórcy uszczęśliwiający na siłę użytkowników ostatnio uszczelnili tę “lukę” i już ten myk nie działa. Ale…

Nie wszystko stracone. Teraz, aby przywrócić pasek adresu na ulubione miejsce nad zakładkami należy:

1. Zainstalować dodatek Classic Theme Restorer

2. Odpalić w pasku adresu about:config i zaakceptować ewentualne ostrzeżenie

3. Odnaleźć łańcuch extensions.classicthemerestorer.tabsontop i zmienic jego wartość z unset na false.

4. Zamknąć tę kartę i cieszyć się powrotem do normalności.

Poprzedni post

Nowy Linux 3.17 tworzony z udziałem programistów z krakowskiej Semihalf

Następny post
openpkw1

Projekt OpenPKW – społecznościowy system do obsługi głosowania dla PKW

Powiązane posty

BIND – konfiguracja serwera DNS

BIND jest jednym z najpopularniejszych serwerów DNS wykorzystywanym w systemach Linux i Unix. Stanowi on niezmiernie ważny składnik zapewniający poprawne działanie systemu nazw w Internecie. Wielu użytkowników globalnej sieci bezwiednie korzysta z serwera BIND, kiedy ich przeglądarka WWW odpytuje go o adres IP komputera udostępniającego interesującą ich stronę.
Nowa wersja BIND 9 została napisana od zera, aby rozwiązać część problemów z architekturą poprzednich wydań tego programu. Dlatego też warto byłoby nauczyć się go konfigurować dla swoich potrzeb. Artykuł ten będzie opisem konfiguracji serwera DNS pod kontrola systemu operacyjnego Linux Debian, jednak w rzeczywistości jedyne różnice jakie mogą wystąpić to inne ścieżki do plików konfiguracyjnych.

Więcej...

Założenie tunelu IPv6

Postaram się jak najprościej opisać założenie tunelu IPv6. Wiele jest faqów na temat IPv6, lecz w każdym z nich opisują tylko teorię. Postaram się nie owijać w bawełnę tylko krok po kroku opisać zalożenie sobie tunelu i skonfigurowanie systemu. Według mnie najszybciej można dostać tunel na www.xs26.net . Po założeniu tam konta i zalogowaniu się klikamy na Maintaner Object i tworzymy obiekt. Może to być coś w stylu JANEK-XS26, ustawiamy hasło i tworzymy. Teraz przechodzimy do zakładki Tunnels, po wpisaniu IP, ustawieniu systemu operacyjnego i kraju tworzymy tunel. Pózniej ustawiamy swojego PoPa, najlepiej ustawić na Poland. Teraz wypadałoby zrobić sobie strefę, a więc klikamy Zone i tworzymy sobie strefę. To już wszystko jeśli chodzi o zakładanie tunelu, teraz jeszcze tylko konfiguracja systemu. IPv6 musi być wkompilowane w jądro systemu, aby sprawdzić czy masz wkompilowane wpisz:

root@localhost#: modprobe ipv6

Więcej...