SUSE zaprasza do Amsterdamu na SUSECon 2015

Warszawa, 2 września 2015 r. – Firma SUSE przedstawiła program konferencji SUSECon 2015 organizowanej dla użytkowników z całego świata. Odbędzie się ona w dniach 2-6 listopada w Amsterdamie. Prelekcje poświęcone będą innowacjom ze świata korporacyjnego oprogramowania open source i technologii związanych z systemem Linux. Zapowiadane tematy obejmują rozwiązania z dziedziny przetwarzania dużych zbiorów danych (Big Data), pamięci masowe definiowane programowo, przetwarzanie w chmurze, infrastrukturę działającą bez przestojów, standaryzację centrów danych, technologie wirtualizacji aplikacji Docker i kontenerową oraz rozwiązania SAP dla środowisk linuksowych.

 

“Konferencja SUSECon to pierwszorzędne źródło wiedzy dla naszych klientów, partnerów oraz społeczności entuzjastów Linuksa i zarazem forum wymiany informacji, pomysłów i doświadczeń” – mówi Rich Wiltbank, odpowiedzialny w SUSE za szkolenia. – “Impreza, której hasłem przewodnim jest ‘always open’ (zawsze otwarci), obejmować będzie szkolenia z najnowszych rozwiązań linuksowych, OpenStack i Ceph, bogate w treści sesje główne oraz demonstracje nowości produktowych SUSE i jej partnerów. Nasi klienci dowiedzą się, jak optymalizować centra danych i wdrażać nowe technologie, by zapanować nad rozrostem infrastruktury IT i uniknąć niepotrzebnych kosztów.”

 

Katalog sesji SUSECon 2015 zawiera już ponad 120 pozycji, w tym warsztaty, wykłady, studia przypadków, prognozy techniczne i przeglądy biznesowe, dające pogłębioną wiedzę z dziedziny technologii i rozwoju centrów danych.

 

Do poruszanych na konferencji tematów należeć będą m.in.:

  • “Oprogramowanie definiuje wszystko: zarządzanie, chmura, kontenery i pamięć masowa” – ciąg dalszy ewolucji centrów danych – najnowsze osiągnięcia w dziedzinie wirtualizacji i narzędzi do zarządzania umożliwiających wdrażanie, monitorowanie i utrzymanie w ruchu złożonych środowisk,
  • “Analiza danych w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem Hadoop i SAP HANA” – korzyści biznesowe i aspekty techniczne integracji dwóch wiodących rozwiązań Big Data,
  • “OpenStack i Ceph” –  firma BMW podzieli się doświadczeniem zdobytym podczas wdrożenia najnowszych rozwiązań SUSE w środowisku produkcyjnym firmy BMW,
  • “Warsztaty z SUSE Enterprise Storage” – praktyczna prezentacja nowych funkcji i możliwości SUSE Enterprise Storage plus ćwiczenia z wdrażania klastrowej pamięci masowej.

 

Podczas SUSECon wręczonych zostanie osiem nagród dla partnerów i klientów, którzy wyróżnili się najciekawszym wdrożeniem rozwiązań SUSE umożliwiających sterowanie infrastrukturą informatyczną, optymalizację wykorzystania zasobów i wprowadzanie innowacji w środowisku IT. Laureaci zostaną zaproszeni do bezpłatnego udziału w SUSECon.

 

Więcej informacji o konferencji i uczestnictwie w SUSECon można znaleźć pod adresem www.susecon.com

1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Nowości: CUPS 2.1.0 z obsługą drukarek 3D, nowe sterowniki NVIDII oraz jądro 4.2

Następny post

Seminarium firmy Red Hat z cyklu „Red Hat Architects”

Powiązane posty
logo

Open Source Day 2019 – ruszyła rejestracja na 12. edycję konferencji

14 maja w Warszawie odbędzie się kolejna, 12. edycja Open Source Day. To największa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej konferencja poświęcona otwartym rozwiązaniom. Co roku gromadzi blisko 1000 uczestników obecnych na prelekcjach i niemałą grupę śledzącą wydarzenie w transmisji online. Program tegorocznej edycji obejmie 3 ścieżki tematyczne, na które składać się będzie 9 sesji technicznych, poświęconych najważniejszym kierunkom rozwoju branży IT. 6 marca ruszyła rejestracja na konferencję.

11 edycji, blisko 20 tys. uczestników obecnych zarówno na wydarzeniach, jak i śledzących je podczas transmisji online, 210 sekcji technicznych. Tak można podsumować w liczbach ponad dziesięcioletnią historię Open Source Day, konferencji, która co roku przyciąga miłośników otwartych rozwiązań i wszystkich tych, którzy chcą być na bieżąco z nowinkami ze świata nowych technologii. Już niedługo będzie pisany jej kolejny rozdział.

Więcej...