Linux Days 2016 już 17 marca w Warszawie

Warszawa, 1 lutego 2016 r. – Już 17 marca br. odbędzie się w Warszawie doroczna konferencja SUSE poświęcona rozwiązaniom open source wykorzystywanym w biznesie, będąca kontynuacją organizowanych od sześciu lat spotkań Linux Days. Polska edycja jest integralną częścią spotkań SUSE Expert Days organizowanych w 60-ciu miastach na świecie. Są to jednodniowe, bezpłatne konferencje wypełnione demonstracjami oraz dyskusjami na tematy techniczne. Osoby zajmujące się na co dzień informatyką mogą na nich zdobyć wiedzę i informacje niezbędne do nadążenia za nieustannie ewoluującymi potrzebami serwerowni i centrów przetwarzania danych.
Konferencja w Polsce organizowana jest w ramach cyklu spotkań SUSE Expert Days organizowanych w 60-ciu miastach na świecie.
Konferencja w Polsce organizowana jest w ramach cyklu spotkań SUSE Expert Days organizowanych w 60-ciu miastach na świecie.

W tym roku motywem przewodnim konferencji jest SOFTWARE DEFINED DATA CENTER – jak wykorzystać otwarte oprogramowanie do obsługi sterowanej programowo serwerowni i centrum danych. Wśród tematów omawianych przez SUSE w programie konferencji znalazły się m.in.:

  • Software-Defined Data Center: co to jest i jak jego różne elementy ze sobą współpracują?
  • Docker: w jaki sposób używać kontenerów do wdrażania obciążeń i dlaczego jest to lepsze rozwiązanie niż stosowanie maszyn wirtualnych?
  • OpenStack Cloud: jak można zautomatyzować udostępnianie usług i zarządzanie przydzielaniem zasobów obliczeniowych, sieciowych i pamięci masowej w chmurach prywatnych?
  • Software-Defined Storage: jak można zautomatyzować przydzielanie pamięci masowej oraz zarządzanie nią i dostosować je do wymagań różnych obciążeń?

 

Akademia techniczna SUSE “Od zera do bohatera”

Na Linux Days w Warszawie w ramach dodatkowej ścieżki Akademia techniczna SUSE “Od zera do bohatera” można będzie poznać wskazówki odnośnie zabezpieczania i pielęgnowania systemów Linux oraz jak sprawnie wdrożyć nowe technologie open source w swojej organizacji. Celem Akademii jest przedstawienie wybranych zagadnień implementacji systemów open source – krok po kroku. Do wyboru będzie sesja SUSE Linux troubleshooting & security (najważniejsze wskazówki odnośnie zabezpieczania i pielęgnowania systemów Linux, w tym konfiguracja zabezpieczeń z AppArmor), sesje Szybki start z SUSE OpenStack Cloud oraz Szybki start z SUSE Enterprise Storage (od architektury i możliwości, po skalowanie planowanego rozwiązania, definiowanie zapotrzebowania, wykorzystanie możliwości sprzętowych).

 

Drugi Ogólnopolski Test Wiedzy… nie tylko o systemach Linux

Podczas konferencji Linux Days zostanie przeprowadzony Drugi Ogólnopolski Test Wiedzy… nie tylko o systemach Linux. Uczestnicy będą mogli sprawdzić on-line swoją wiedzę o systemach linuksowych oraz innych coraz bardziej popularnych technologiach open source, jak Ceph czy OpenStack. Na zdobywców największej liczby poprawnych odpowiedzi udzielonych w najkrótszym czasie będą czekać wartościowe nagrody. Konkurs organizowany jest wspólnie z firmą LiveTrainings dostarczającą zintegrowaną platformę do przeprowadzania szkoleń w trybie social learning.

 

Partnerzy konferencji

W ramach Linux Days odbędą się pokazy technologii partnerów SUSE. Sponsorem wizerunkowym całego cyklu spotkań SUSE Expert Days jest firma Intel. Platynowym sponsorem konferencji w Polsce jest Lenovo. Merytoryczne wsparcie zapewniają autoryzowane ośrodki szkoleniowe SUSE – ACS Dagma, Compendium CE i OSEC.

 

Konferencja Linux Days jest bezpłatna, skierowana do osób zawodowo zajmujących się tematyką IT i zainteresowanych systemami open source. Szczegółowe informacje o konferencji w Polsce są dostępne na stronie www.suseexpertdays.pl oraz stronie całego cyklu spotkań www.suse.com/expertdays .

Poprzedni post

Twórca Debiana – Ian Murdock nie żyje

Następny post

Kali Linux 2016.1

Powiązane posty

XIII edycja Poznańskiej Imprezy Wolnego Oprogramowania – call for papers

Rozpoczynamy przygotowania do XIII edycji Poznańskiej Imprezy Wolnego Oprogramowania, która odbędzie się 28 kwietnia 2018 r. w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej.

Poznańska Impreza Wolnego Oprogramowania to jedna z największych w Polsce konferencji związana ze środowiskiem FLOSS, organizowana jest już od czternastu lat w Poznaniu i przyciągająca uczestników z całej Polski. Główną ideą wydarzenia, a zarazem naszą misją, jest promowanie idei FLOSS poprzez aktywizowanie społeczności, promowanie innowacyjnych pomysłów informatycznych oraz umożliwienie nawiązywania kontaktów profesjonalnych i towarzyskich wśród entuzjastów IT.

Więcej...

Software Freedom Day 2015 w Krakowie

Dzień Wolnego Oprogramowania (Software Freedom Day) jest ogólnoświatowym świętem wolnego i otwartego oprogramowania (FOSS). Celem tej uroczystości jest edukacja opinii publicznej o wysokiej jakości i korzyściach płynących z korzystania z FOSS w edukacji, administracji publicznej, w domu i biznesie - w skrócie wszędzie! 

Impreza rozpocznie się o godzinie 18:00, 19 września 2015 roku w siedzibie firmy PrintBox, na ul. Rynek Główny 17 w Krakowie.

Więcej...