Otwarte oprogramowanie szkolne w Zespole Szkół w Suchym Dębie

W piątek 21.10.2016 roku w Zespole Szkół w Suchym Dębie odbyło się spotkanie z Minister Cyfryzacji Anną Streżyńską. Podczas spotkania zarysowany został plan “otwartego oprogramowania szkolnego”, którego Zespół Szkół w Suchym Dębie ma być liderem.   Jak informuje na swojej stronie Facebook Anna Streżyńska – “To będzie mała rewolucja – słabe strony naszego dotychczasowego plan szkolnego to były ograniczenia co do sprzętu i oprogramowania (na lekcje informatyki/kodowania i na podłaczenie do szybkiej sieci znalazł pomysły Piotr Wozny, mój zastępca). Ale na obie te brakujące rzeczy też mamy już pomysł.”
suchy dab spotkanie z anna strezynska

 

Niestety na tym etapie nie znane są szczegóły tego planu, jednakże będziemy śledzić jego dalsze losy i na pewno poinformujemy o tym gdy będą już znane. Według nas wdrażanie Wolnego Oprogramowania do szkół z wielu powodów jest kluczowym celem informatyzacji tych placówek, o co z resztą od dawna apeluje między innymi Richard Stallman (streszczenie jego wypowiedzi na łamach Linux.pl).

 

Zdjęcie ze spotkania w Zespole Szkół w Suchym Dębie (fot. ze strony Minister Anny Streżyńskiej)

 

2 komentarze
  1. Też mi nowina
    W naszej szkole podobnie jak w Jaworznie linux w szkolnej pracowni jest już kupę lat. Dokładnie od 2001 roku. Ile pieniędzy zaoszczędzonych dzięki temu. A ile mniej pracy dla administratora! Dzieciom wszystko jedno na czym się uczą.
    Może Pani minister przyjedzie też do nas? Może warto zrobić takie rozeznanie gdzie i co się sprawdza, niż zaczynać od nowa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Kultowy zlot linuksowców już w listopadzie

Następny post
sles for arm

Premiera systemu SUSE Linux Enterprise Server dla serwerów z procesorami ARM

Powiązane posty
limux

Monachium oficjalnie już przeszło na Open Source

Po dziesięciu latach od rozpoczęcia procesu wdrażania Wolnego Oprogramowania - w tym własnej dystrybucji Linuksa o nazwie LiMux, władze Monachium ogłosiły zwieńczone sukcesem zakończenie prac. Projekt o nazwie "LiMux - Die IT-Evolution" osiągnął wszystkie zakładane cele, a w niektórych przypadkach dokonano nawet więcej niż zakładano. Jednym z nich była migracja około 12 tysięcy komputerów biurkowych na dystrybucję LiMux - jak się jednak okazało w końcowym etapie projektu, miasto wyposażyło w LiMuksa ponad 14800 jednostek na około 15500 istniejących.

Więcej...