Otwarte oprogramowanie szkolne w Zespole Szkół w Suchym Dębie

W piątek 21.10.2016 roku w Zespole Szkół w Suchym Dębie odbyło się spotkanie z Minister Cyfryzacji Anną Streżyńską. Podczas spotkania zarysowany został plan “otwartego oprogramowania szkolnego”, którego Zespół Szkół w Suchym Dębie ma być liderem.   Jak informuje na swojej stronie Facebook Anna Streżyńska – “To będzie mała rewolucja – słabe strony naszego dotychczasowego plan szkolnego to były ograniczenia co do sprzętu i oprogramowania (na lekcje informatyki/kodowania i na podłaczenie do szybkiej sieci znalazł pomysły Piotr Wozny, mój zastępca). Ale na obie te brakujące rzeczy też mamy już pomysł.”
suchy dab spotkanie z anna strezynska

 

Niestety na tym etapie nie znane są szczegóły tego planu, jednakże będziemy śledzić jego dalsze losy i na pewno poinformujemy o tym gdy będą już znane. Według nas wdrażanie Wolnego Oprogramowania do szkół z wielu powodów jest kluczowym celem informatyzacji tych placówek, o co z resztą od dawna apeluje między innymi Richard Stallman (streszczenie jego wypowiedzi na łamach Linux.pl).

 

Zdjęcie ze spotkania w Zespole Szkół w Suchym Dębie (fot. ze strony Minister Anny Streżyńskiej)

 

2 komentarze
  1. Też mi nowina
    W naszej szkole podobnie jak w Jaworznie linux w szkolnej pracowni jest już kupę lat. Dokładnie od 2001 roku. Ile pieniędzy zaoszczędzonych dzięki temu. A ile mniej pracy dla administratora! Dzieciom wszystko jedno na czym się uczą.
    Może Pani minister przyjedzie też do nas? Może warto zrobić takie rozeznanie gdzie i co się sprawdza, niż zaczynać od nowa?

Komentarze są wyłączone.

Poprzedni post

Kultowy zlot linuksowców już w listopadzie

Następny post
sles for arm

Premiera systemu SUSE Linux Enterprise Server dla serwerów z procesorami ARM

Powiązane posty

Urząd Pracy w Niemczech tnie o 80% koszty przechodząc na otwarte oprogramowanie

Z uwagi na stale rosnące koszty IT, Urząd Pracy w Niemczech poszukiwał bardziej efektywnego sposobu na obsługę środowiska informatycznego. Zdecydowano więc o przeniesieniu kluczowych aplikacji do środowiska SUSE Linux Enterprise Server, co pozwoliło ograniczyć koszty inwestycji w sprzęt i zaoszczędzić około 80 procent na serwerach baz danych. Wykorzystanie rozwiązań o większej efektywności zmniejszyło również o ponad 80 procent zużycie energii.

Więcej...