BlackArch 2020.06.01

29 maja wydano nową wersję systemu BlackArch 2020.06.01. Jest on specjalistyczną dystrybucją Linuksa powstałą w celu przeprowadzania testów penetracyjnych i bezpieczeństwa sieci. Została zbudowana na podstawie Arch Linux i jest z nim kompatybilna.
BlackArch Linux

 

 

 

W niniejszym wydaniu systemu wprowadzono kilka zmian. Zostało dodane do niego ponad 150 nowych narzędzi. Wyłączona też została usługa iptables/ip6tables. Usunięte zostały także niektóre usługi virtualbox (drag’n’drop, vmsvga-x11). Zamienione zostały również wicd na wifi-radar (gui) oraz wifi-menu (curses → netctl). Wprowadzono kontrolę jakości wraz z naprawą wielu pakietów (środowisko wykonawcze, brak zależności).

 

Zostały zaktualizowane następujące funkcje:

  • instalator BlackArch 1.1.45,
  • jądro Linuksa 5.6.14,
  • wtyczki vim wraz z poprawą opcji konfiguracji vim,
  • narzędzia i pakiety blackarch, wraz z plikami konfiguracyjnymi,
  • wszystkie pakiety systemowe,
  • menu menedżera okien (awesome, fluxbox, openbox).

 

Obrazy systemu można ściągnąć z: download.

 

Źródła:

1. Strona oficjalna – BlackArch Linux

2. Oficjalny blog BlackArch Linux

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
redcore 2004

Redcore Linux 2004

Następny post
Linux Lite uefi 5 0

Linux Lite 5.0

Powiązane posty
Logo Tails

Tails 4.15

26 stycznia 2021 roku wydano nową wersję Tails (The Amnestic Incognito Live System). Dystrybucja ta umożliwia bezpieczne i anonimowe korzystanie z internetu. System bazuje na stabilnym Debianie „Buster”.

Więcej...
Simplicity Linux 20.1

Simplicity Linux 20.1

5 lutego 2020 wydano Simplicity Linux 20.1. Jest on oparty na BusterDog, który bazuje na Debianie Buster. Jest w nim używany „elogind” zamiast „systemd”. Domyślnym rodzajem pulpitu jest Cinnamon. W najnowszej wersji został zainstalowany PulseAudio zamiast ALSA, która powodowała problemy z kilkoma nowoczesnymi aplikacjami.

Więcej...
Calculate Linux 20.6

Calculate Linux 20.6

Wydano nową wersję Calculate Linux 20.6. Bazuje on na Gentoo Linux i jest z nim kompatybilny. Obie dystrybucje posiadają ciągły model wydań (rolling release). System posiada kilka wersji, różniących się środowiskiem graficznym: KDE, Xfce, MATE, Cinnamon, Server, Scratch, Scratch Server.

Więcej...