LibreOffice 7.6.3

LibreOffice 7.6.3

Kilka dni temu ogłoszono trzecie wydanie serii LibreOffice 7.6. Jest to bezpłatny pakiet biurowy z otwartym kodem źródłowym.

Ogólnie o LibreOffice

LibreOffice to oprogramowanie rozwijane przez społeczność i stanowi projekt organizacji non-profit o nazwie The Document Foundation. Pakiet LibreOffice jest następcą OpenOffice. Jest to dobry zamiennik dla znanego wszystkim Microsoft Office 365. Posiada on obsługę plików w formatach Microsoftu, więc możemy edytować w nim większość plików.

Nowości i poprawki

Aplikacja LibreOffice Viewer na Androida powraca do sklepu Google Play. Umożliwia przeglądanie dokumentów w oparciu o standardowy format Open Document Format i zastrzeżony format Microsoft Office. Ta aplikacja nie przekonuje mnie, lecz mam nadzieję, że ktoś ją rozwinięte w najbliższym czasie. LibreOffice 7.6.3 zawiera ponad 100 poprawek błędów. Mają one zwiększyć bezpieczeństwo i stabilność najnowszego wydania 7.6.3.


LibreOffice 7.6 został wydany w sierpniu. Wprowadził szereg nowych funkcji, takich jak obsługa gestów powiększania na touchpadach, wsparcie dla motywów dokumentów, możliwość importowania i eksportowania definicji motywów dla dokumentów ODF i OOXML. Dodatkowo, wprowadzono liczne ulepszenia w obszarze obsługi czcionek.


Społeczność będzie wspierać serię LibreOffice 7.6 do 12 czerwca 2024 r. Warto zauważyć, że to edycja LibreOffice wspierana przez wolontariuszy. Dla korporacji zaleca się korzystanie z LibreOffice Enterprise.

Najnowsze wydanie można pobrać z oficjalnej strony internetowej.

Źródła: wpis o wydaniu, polska strona LibreOffice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
EndeavourOS Galileo

EndeavourOS Galileo

Następny post
OpenMandriva Lx 5.0

OpenMandriva Lx 5.0

Powiązane posty