GNOME 46 „Kathmandu”

GNOME 46


W najnowszym wydaniu projektu GNOME, czyli wersji 46, zespół ma powody do radości. To efekt solidnej, 6-miesięcznej pracy społeczności.

Co nowego w GNOME 46?

Wyszukiwanie Wszechobecne: Nowa funkcja globalnego wyszukiwania w plikach umożliwia szybkie odnalezienie potrzebnych informacji, niezależnie od ich lokalizacji. Można aktywować ją poprzez nowy przycisk wyszukiwania lub skrót klawiaturowy Ctrl+Shift+F.

Ulepszony Menadżer Plików: Aplikacja Pliki otrzymała znaczącą aktualizację, w tym dynamiczny pasek postępu i poprawioną wydajność. Dzięki temu można teraz łatwiej monitorować i zarządzać długotrwałymi operacjami na plikach.

Ulepszone Konto Online z OneDrive: Dodano obsługę Microsoft OneDrive, ułatwiając przeglądanie plików online. Teraz użytkownicy mogą wygodnie przeglądać i zarządzać plikami na swoim OneDrive bezpośrednio z poziomu aplikacji Pliki w GNOME.

Zdalne Logowanie przez RDP: Doświadczenie zdalnego pulpitu zostało znacząco ulepszone, umożliwiając lepszą konfigurację zdalnych systemów. Dzięki czemu można łatwo łączyć się zdalnie z systemem GNOME, który nie jest już w użyciu, i zarządzać nim z dowolnego miejsca.

Ulepszenia w Ustawieniach: Aplikacja Ustawienia została gruntownie zaktualizowana, aby ułatwić nawigację. Teraz użytkownicy mogą łatwiej znaleźć i dostosować różne ustawienia systemowe, dzięki nowej, bardziej intuicyjnej strukturze menu.

Poprawki Dostępności: Wprowadzono liczne usprawnienia w dostępności, w tym dla czytnika ekranowego Orca. Dzięki temu osoby korzystające z różnych technologii wspomagających mogą cieszyć się lepszymi możliwościami interakcji z systemem GNOME.

Dodano drobne poprawki oraz ulepszenia wydajnościowe i bezpieczeństwa.

Źródła: oficjalne informacje o wydaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
LUGCamp2024

Zaproszenie na LUG-Camp 2024

Następny post
canonical

Canonical przedłuża wsparcie LTS do 12 lat

Powiązane posty