Canonical przedłuża wsparcie LTS do 12 lat

canonical

Canonical ogłosiło wczoraj dostępność Legacy Support, dodatku Ubuntu Pro rozszerzającego zakres wsparcia dla wydań Ubuntu LTS do 12 lat, począwszy od wersji 14.04 LTS.

Zazwyczaj wydania LTS Ubuntu otrzymują standardowe pięcioletnie wsparcie w zakresie bezpieczeństwa w głównym repozytorium. Ubuntu Pro wydłuża to wsparcie do 10 lat. Subskrypcja zawiera również wsparcie. Klienci Ubuntu Pro mogą dokupić dodatkowe dwa lata wsparcia i utrzymania bezpieczeństwa, dzięki nowemu dodatkowi Legacy Support.

Maximilian Morgan, Globalny Wiceprezes ds. Inżynierii Wsparcia w Canonical, powiedział:

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy zaoferować naszym klientom dodatkowe lata utrzymania bezpieczeństwa i wsparcia dla wydań Ubuntu LTS. Canonical dostarcza ekspertowe utrzymanie bezpieczeństwa dla klientów na całym świecie, zapewniając pewność, że ich systemy pozostaną bezpieczne i obsługiwane przez wiele lat”.

Legacy Support to idealne rozwiązanie dla organizacji, które potrzebują stabilności i spokoju podczas planowania i realizacji migracji. Oferuje ono 12 lat terminowych poprawek bezpieczeństwa i wsparcia w Ubuntu LTS. Dodatkowo, wsparcie Canonical oferuje pomoc w rozwiązywaniu problemów, naprawach i poradach.

Legacy Support jest dostępny dla Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr i przyszłych wydań LTS. Umożliwia to organizacjom korzystanie z rozszerzonego wsparcia bezpieczeństwa i utrzymania przez dodatkowe dwa lata, co pozwala na spokojne planowanie przyszłych aktualizacji systemowych.

Źródła: informacje od Canonical

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
GNOME 46

GNOME 46 „Kathmandu”

Następny post
KDE Plasma 6.0.3

KDE Plasma 6.0.3

Powiązane posty

IBM i Canonical ogłosiły rozpoczęcie współpracy nad Ubuntu dla serwerów IBM

Podczas trwającej konferencji LinuxCon 2015 w Seattle, przedstawiciele firm Canonical i IBM ogłosiły plany stworzenia odmiany Ubuntu przeznaczonej specjalnie dla nowej linii serwerów mainframe przeznaczonych tylko dla Linuksa - LinuxONE oraz dla z Systems. Wpółpraca ma przynieść efekt w postaci skalowalnego Ubuntu oraz technologii cloud dla platfomy IBM Systems Z, co pozwoli na rozszerzenie jej zasięgu i wsparcia.

Więcej...