Inteligentna mikrofalówka na Raspberry Pi

Nathan Broadbent wykorzystał Raspberry Pi do stworzenia inteligentnej mikrofalówki. Jego kuchenka m.in. potrafi samodzielnie wybierać odpowiedni program po zeskanowaniu kodu kreskowego z opakowania produktu, a obsługiwać ją można głosem lub telefonem bądź innym urządzeniem z dostępem do sieci.

Nathan Broadbent zainspirowany wpisem jednego z użytkowników Reddita, proponującego dodanie kodów QR do produktów, które informowałyby kuchenki mikrofalowe jak przygotować dany posiłek, postanowił stworzyć własną inteligentną mikrofalówkę. Jako „mózg” urządzenia wybrał popularny minikomputer Raspberry Pi, do oryginalnego pomysłu dokładając kilka dodatkowych funkcji.

Ostatecznie mikrofalówka może nie tylko odczytywać kod kreskowy (już stosowany, w przeciwieństwie do QR) z opakowania produktu i pobierać informacje o sposobie jego przygotowania ze strony microwavecookingdb.com (stworzonej przez Broadbenta, ponieważ podobny zbiór danych nie istniał), ale również:

  • rozpoznawać komendy głosowe,
  • być obsługiwana za pomocą telefonu lub dowolnego innego urządzenia z obsługą sieci (wystarczy połączyć się serwerem WWW kuchenki),
  • aktualizować godzinę przez sieć,
  • wysyłać tweety po podgrzaniu posiłku.

Jak kuchenka mikrofalowa prezentuje się w akcji można zobaczyć na nagraniu udostępnionym przez Nathana Broadbenta:

 {source}
<iframe width=”700″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/e2YtARzJTys” frameborder=”0″></iframe>
{/source}

Sprzęty kuchenne i WiOO to nic nowego — już osiem lat temu udało się uruchomić NetBSD na tosterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Wydania KDE co 3 miesiące?

Następny post
Slackware

Dwudziestolecie Slackware

Powiązane posty

Linux zdominował superkomputery

To, że kiedyś nastąpi ten dzień było prawie pewne. Ostatnie dwie "nielinuksowe" maszyny - chińskie komputery IBM POWER, pracujące pod kontrolą systemu AIX wypadły właśnie z najnowszego (listopad 2017) zestawienia superkomputerów i tym samym Top500 najmocniejszych serwerów  składa się tylko z maszyn kontrolowanych przez Linuksa!

Więcej...

Pierwszy w Polsce telefon z Firefox OS w sprzedaży od 12 lipca

Polski oddział T-Mobile już jutro, 12 lipca, zaoferuje w sprzedaży Alcatel One Touch Fire - pierwszy w naszym kraju smartfon z systemem operacyjnym Firefox OS. Telefon dostępny będzie w ofercie na kartę za 404 zł (w tym 90 zł na rozmowy i starter za 5 zł) lub za 1 zł w różnych taryfach abonamentowych. Aktualizacja: telefon można już nabyć na www.t-mobile.pl/pl/firefox.

Więcej...

Google wypuściło na rynek inteligentny router WiFi oparty o Gentoo

Google wraz z firmą TP-Link udostępniły bazujący na Gentoo Linux router o nazwie OnHub - z wbudowanymi 13 antenami WiFi, anteną Bluetooth oraz ZigBee. Całość może być kontrolowana za pomocą mobilnej aplikacji dla Androida oraz iOS.

Kosztujący 200 USD router ma potencjalnie służyć jako domowe centrum sterowania inteligentnymi urządzeniami, a pod koniec roku Google planuje wypuścić kolejne urządzenia spod znaku OnHub, tym razem przy współpracy z Asusem.

Więcej...