Inteligentna mikrofalówka na Raspberry Pi

Nathan Broadbent wykorzystał Raspberry Pi do stworzenia inteligentnej mikrofalówki. Jego kuchenka m.in. potrafi samodzielnie wybierać odpowiedni program po zeskanowaniu kodu kreskowego z opakowania produktu, a obsługiwać ją można głosem lub telefonem bądź innym urządzeniem z dostępem do sieci.

Nathan Broadbent zainspirowany wpisem jednego z użytkowników Reddita, proponującego dodanie kodów QR do produktów, które informowałyby kuchenki mikrofalowe jak przygotować dany posiłek, postanowił stworzyć własną inteligentną mikrofalówkę. Jako „mózg” urządzenia wybrał popularny minikomputer Raspberry Pi, do oryginalnego pomysłu dokładając kilka dodatkowych funkcji.

Ostatecznie mikrofalówka może nie tylko odczytywać kod kreskowy (już stosowany, w przeciwieństwie do QR) z opakowania produktu i pobierać informacje o sposobie jego przygotowania ze strony microwavecookingdb.com (stworzonej przez Broadbenta, ponieważ podobny zbiór danych nie istniał), ale również:

  • rozpoznawać komendy głosowe,
  • być obsługiwana za pomocą telefonu lub dowolnego innego urządzenia z obsługą sieci (wystarczy połączyć się serwerem WWW kuchenki),
  • aktualizować godzinę przez sieć,
  • wysyłać tweety po podgrzaniu posiłku.

Jak kuchenka mikrofalowa prezentuje się w akcji można zobaczyć na nagraniu udostępnionym przez Nathana Broadbenta:

 {source}
<iframe width=”700″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/e2YtARzJTys” frameborder=”0″></iframe>
{/source}

Sprzęty kuchenne i WiOO to nic nowego — już osiem lat temu udało się uruchomić NetBSD na tosterze.

Poprzedni post

Wydania KDE co 3 miesiące?

Następny post
Slackware

Dwudziestolecie Slackware

Powiązane posty

Dedykowany wyświetlacz dotykowy dla Raspberry Pi

Na blogu Raspberry Pi pojawiła się informacja o wprowadzeniu do sprzedaży dedykowanego, pojemnościowego ekranu dotykowego. Poszukiwania takiego ekranu dla "maliny" trwały dwa lata, bo mniej więcej od takiego czasu pojawiały się informacje o takim ekranie. Panel posiada przekątną o długości 7 cali oraz rozdzielczość 800x480 pikseli - czyli stawia go raczej w roli dodatkowego wyświetlacza informacyjnego niż jako w pełni funkcjonalnego ekranu do pracy.

Więcej...