TurnKey Linux 16.0

4 maja 2020 roku wydano TurnKey Linux 16.0. Jest to najnowsza wersja otwarto-źródłowego projektu, który oferuje szeroki zestaw pre-konfigurowanych obrazów aplikacji serwerowych przeznaczonych do różnorodnych celów. Dystrybucji tej można używać z obrazów wirtualnych maszyn lub iso do samodzielnej instalacji.
TurnKey Linux

 

 

 

W niniejszym wydaniu TurnKey nastąpiło kilka zmian. W pewnych przypadkach oprogramowanie zostało przeniesione przez deweloperów z własnych forków do domyślnych ustawień Debiana („live-boot” i „live tools”). W pozostałych przypadkach przeniesiono niestandardowe oprogramowanie do nowszej wersji języka. Większość tego, co zostało napisane w Pythonie przeniesiono z Python2 do Python3.

 

Obecnie system oparty jest na Debianie 10 „Buster”. Oprogramowanie nadrzędne odświeżono. Poprawiono mnóstwo błędów i wprowadzono żądania funkcji.

 

W wielu urządzeniach są także zmiany, które odnotowano w dzienniku zmian LAMP v16.0. Każde z nich posiada własny dziennik zmian – z objaśnieniem tych, które odnoszą się do danego urządzenia. Typowe zmiany odnotowuje się wyłącznie w dzienniku zmian Core. W innym razie każde urządzenie może odnotowywać ważne dla niego zmiany. Trzeba pamiętać, że dostęp do najnowszego dziennika zmian każdego urządzenia można uzyskać poprzez link na odpowiedniej stronie urządzenia.

 

10 głównych aplikacji dostępnych w systemie to:

  • Core,
  • Django,
  • Gitea,
  • Joomla3,
  • LAMP,
  • LAPP,
  • Nextcloud,
  • OTRS,
  • TKLDev,
  • WordPress.

 

 

Źródła:

1. Strona oficjalna TurnKey Linux

2. Strona oficjalna TurnKey Linux – nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post
g monitor fedoralogo

Fedora 32

Następny post
OpenIndiana logo

OpenIndiana 2020.04

Powiązane posty
EndeavourOS

EndeavourOS 2020.09.20

20 września 2020 roku wydano nową wersję EndeavourOS 2020.09.20. Jest on wydawaną w wersji ciągłej (rolling) dystrybucją Linuksa opartą na systemie Arch Linux. Ma on zastąpić Antergos. Zapewnia on łatwą konfigurację ze wstępnie skonfigurowanym środowiskiem pulpitu bazowanym na Arch’u.

Więcej...

Debian 8 Jessie wydany

Deweloperzy Debiana wydali kolejną wersję systemu operacyjnego, oznaczoną numerem 8 oraz nazwą kodową Jessie.

Najnowsza edycja Debiana 8 ukazała się po dwóch latach nieustannej pracy. Jessie zawiera w sumie ponad 43 tys. pakietów (a licząc razem z sekcjami contrib i non-free, które jednak oficjalnie nie zaliczają się wydania, ponad 56 tys.) i dostępna jest dla 10 architektur sprzętowych: i386, amd64, powerpc, ppc64el, mips, mipsel, s390x, armel, armhf i arm64. Ponadto dla dwóch z nich — i386 i amd64 — wkrótce po wydaniu udostępniona zostanie wersja z jądrami FreeBSD

Więcej...